Świece i świeczniki to podstawowe artykuły do dekoracji domu i mieszkania.

Data dodania: 2009-03-15

Wyświetleń: 2574

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy próbując dekorować własne mieszkanie lub dom, powinien pamiętać o płonącym ogniu, jaki nadaje świeca. W pomieszczeniu jest ponuro i zimno, jeżeli nie zapalimy świecy. Świeczki mogą być różne, do najczęściej spotykanych zaliczamy świece dekoracyjne, one są najładniej ozdabiane i dodają wnętrzom charakteru. Zarówno elegancji, jak również w pomieszczeniach dziecięcych ciepła, zabaw i sympatii. ŚWIECE mogą również pachnieć, właściwie wszystkimi zapachami świata. Do tych najbardziej popularnych zalicza się kawę, wanilię, pomarańczę, cynamon oraz wiele odmian kwiatów. Ten rodzaj świec nazywamy zapachowymi i jest bardzo popularnym wśród klientów sklepów internetowych.
Bardzo modne ostatnio stały się świece rustykalne, które również mogą mieć ciekawy zapach. Takie świece pięknie dekorują łazienki i kuchnie. Jak przyjemna może być kąpiel w otoczeniu płonących promieni świec i unoszącego się ich aromatu na przykład pomarańczy lub orchidei.
Innym ważnym rodzajem świec są PODGRZEWACZE tak zwane TEA LIGHTS . Występują one w postaci zapachowej (niezliczona ilość zapachów i kolorów) oraz podgrzewacze bezzapachowe (białe). Te ostatnie świetnie służą do podgrzewania kominków olejkowych, w których umieszczamy olejki zapachowe. Podgrzewane ciepłem tea light’a wydzielają delikatny aromat w całym pomieszczeniu. Tea lights wykorzystujemy więc do podgrzewania olejków (w kominkach), jak również do bezpośredniego wydzielania zapachu poprzez podgrzewacze zapachowe. Wszelkie podgrzewacze możemy również umieścić w specjalnych świecznikach, których wybór jest dość duży. ŚWIECZNIKI mogą być metalowe, drewniane lub szklane. Pomysłów na zrobienie świeczników nie brakuje. Wcześniej wspomniane świece również koniecznie musimy umieścić w świeczniku, wtedy wyglądają świetnie, a co najważniejsze wosk nie wyleje się nam na stół czy parapet.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena