Jakiś czas temu w Łodzi obserwowaliśmy modę na adaptowanie starych łódzkich fabryk na bieżące potrzeby miasta – kluby, redakcje, banki, nawet mieszkania… Pojawiło się także ‘fabrykanckie’ w stylu centrum biznesowe, zbudowane na bazie pozostałości po budynkach fabrycznych (z przepięknej czerwonej cegły) wzniesionych w tym miejscu ponad sto lat temu...

Data dodania: 2009-02-09

Wyświetleń: 2258

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Centrum biznesowe w dużym mieście kojarzy się wszystkim z drapaczem chmur i stalową konstrukcją pokrytą szkłem. Czy to niezbyt banalne jak na te czasy? Na szczęście nie wszyscy deweloperzy hołdują takiemu stylowi i zdarza się, że (przynajmniej w jakiejś części projektu) odchodzą od zimnych biznesowych trendów w architekturze i próbują nas czymś pozytywnie zaskoczyć.

Wyobraźmy sobie miasto z secesyjną zabudową. Miasto, które może nie jest największe, ani najpiękniejsze, ani nie stanowi szczególnej atrakcji turystycznej, bo nie ma wiekowych zabytków, ale… ma swój CHARAKTER… jak Łódź. Biura budowane w takim miejscu nie tylko nie powinny burzyć tego specyficznego klimatu ‘ziemi obiecanej’, ale wręcz podtrzymywać go… bo jest to niewątpliwy wyróżnik miasta. Nie każdy chce trzymać się tej zasady, ale już niejedno łódzkie centrum biznesowe ‘pokazało ludzką kreatywną twarz’ :-)

‘Fabrykanckie’ biura… Łódź jak sprzed stu lat

Jakiś czas temu w Łodzi obserwowaliśmy modę na adaptowanie starych łódzkich fabryk na bieżące potrzeby miasta – kluby, redakcje, banki, nawet mieszkania… Pojawiło się także ‘fabrykanckie’ w stylu centrum biznesowe, zbudowane na bazie pozostałości po budynkach fabrycznych (z przepięknej czerwonej cegły) wzniesionych w tym miejscu ponad sto lat temu. W środku wygodnie i nowocześnie – na zewnątrz estetycznie i nietypowo. Jak przekonują osoby wynajmujące tam biura… „Miło chodzić co rano do pracy w takie miejsce i móc pomyśleć każdego dnia przed wejściem o ludziach, którzy pracowali tu sto lat temu… Miło też potem wejść do nowoczesnego biura i móc spojrzeć w przyszłość… przez odpowiedni pryzmat…”

‘Bezstresowe’ biura… Łódź europejska

Ciekawych pomysłów na biura Łódź ma więcej… Powstało na przykład niedawno między innymi centrum biznesowe, które gwarantuje nie tylko najwyższy komfort pracy (tzw. standard A+), ale zapewnia również pracującym w biurowcu ludziom odpowiedni relaks i możliwości skutecznego odstresowania się… jeśli mają nerwową pracę lub po prostu chcą sobie akurat zrobić przerwę. Nowoczesny budynek w samym centrum miasta proponuje ‘swoim mieszkańcom’ cichą, zieloną oazę – w postaci ogrodu na dachu… gdzie można odseparować się od wszystkich odgłosów miasta, męczących dźwięków, typowych dla biurowego ‘open space’, dzwoniących cały czas telefonów czy nawet – wiecznie marudzącego szefa… Można spauzować, zdystansować się do bieżących spraw zawodowych i zregenerować siły. To w obecnych nerwowych czasach jest naprawdę COŚ!

‘Standardowe’ biura… Łódź jak Warszawa

Ma również Łódź biura ‘warszawskie’ – niczym nie wyróżniające się bezduszne biurowce, więc jeśli ktoś woli takie centrum biznesowe… także znajdzie coś dla siebie w Łodzi.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena