Promienie słoneczne bywają na poddaszu istotną uciążliwością – utrudniają pracę przy komputerze, przeszkadzają w oglądaniu telewizji, a przede wszystkim przyspieszają nagrzewanie się poddasza. Rozwiązaniem tego problemu są dobrze działające rolety do okien dachowych. Jakie właściwości mają poszczególne rolety na okno dachowe i jak wybrać odpowiednią roletę do swojego okna?

Data dodania: 2023-10-12

Wyświetleń: 187

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie rolety do okien dachowych wybrać?

Jakie rolety na okno dachowe są dostępne w sprzedaży?

Rolety do okien dachowych występują w wielu wariantach, przy czym różnić może je nie tylko rozmiar czy kolor, ale też sposób działania oraz miejsce montażu. Podstawową osłoną przeciwsłoneczną stosowaną na poddaszu jest wewnętrzna roleta na okno dachowe, która mocowana jest do okna od strony pomieszczenia. Tego rodzaju klasyczne rolety na okno dachowe pozwalają kontrolować ilość światła docierającego do wnętrza i występują w dwóch zasadniczych odmianach. Są to rolety przyciemniające na okna dachowe oraz rolety zaciemniające na okna dachowe, dzięki którym można całkowicie zablokować dostęp światła do pokoju. W sprzedaży dostępne są również montowane od zewnątrz rolety i markizy termoizolacyjne, które zatrzymują promieniowanie słoneczne, nim dotrze ono do okna. Tego rodzaju markiza termoizolacyjna to najskuteczniejsza broń w walce z wysoką temperaturą na poddaszu w lecie. Warto również wiedzieć, że okno połaciowe można także zabezpieczyć wielofunkcyjną roletą zewnętrzną, która może całkowicie zablokować światło i stanowi ważny element ochrony przeciwwłamaniowej.

Które rolety na okna dachowe wybrać?

Rolety na okno dachowe warto dopasować do charakterystyki pomieszczenia. Dobrym wyborem do sypialni będą z pewnością rolety dachowe zaciemniające, za których sprawą można prawie całkowicie zaciemnić pomieszczenie. Z kolei najbardziej uniwersalne montowane od wewnątrz rolety przyciemniające na okna dachowe mogą przydać się wszędzie. Roleta przyciemniająca pozwala dostosowywać natężenie światła w pokoju do bieżących potrzeb i delikatnie je rozprasza. Przy zasłoniętej rolecie będzie więc można w pomieszczeniu normalnie pracować, gotować, bawić się, ale słońce nie będzie w tym przeszkodą. Do bardzo nasłonecznionych wnętrz, np. tych, w których okna wychodzą na stronę południową, szczególnie przydatna będzie natomiast markiza termoizolacyjna. Jeśli natomiast zależy nam na najwyższym poziomie komfortu na poddaszu, chcemy lepiej chronić swoją prywatność i upewnić się, że okno dachowe nie ułatwi intruzom przedostania się do domu, optymalnym rozwiązaniem będzie roleta zewnętrzna. Tego rodzaju wielofunkcyjna i ultranowoczesna roleta do okna dachowego dostępna jest w ofercie firmy Dakea, producenta wysokiej klasy okien połaciowych do różnych wnętrz i akcesoriów do nich. Zdalnie sterowana roleta zewnętrzna solarna SSR Dakea, o której mowa, pozwala uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia i pełnię intymności, redukuje dochodzący z zewnątrz hałas i dzięki słonecznemu zasilaniu jest przyjazna środowisku. W propozycjach firmy Dakea znaleźć można zresztą również innego typu akcesoria do okien dachowych: wewnętrzne i zewnętrzne rolety do okien dachowych, które pasują do okien większości znanych marek, a także stylowe i wyjątkowo trwałe markizy i żaluzje.

Jak dopasować rolety do okien dachowych?

Aby rolety na okno dachowe prawidłowo działały i mogły być zamontowany do okna dachowego, muszą być dobrze dopasowane do rozmiaru okna. Przy zakupie rolety do okien dachowych należy więc zawsze upewnić się, że oznaczenie jej rozmiaru jest identyczne z rozmiarem okna opisanym na jego tabliczce znamionowej, umieszczonej na górnej krawędzi skrzydła.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena