Przez zbyt suche powietrze cierpi Twoje zdrowie oraz wygląd. Regularne wietrzenie mieszkania Cię nie uratuje. Jeśli nie zainwestujesz w profesjonalne urządzenie, dzięki któremu wilgotność powietrza będzie na odpowiednim poziomie, to możesz spodziewać się wielu konsekwencji. Choroby układu oddechowego i skóry to najgorsze skutki zbyt niskiej wilgotności powietrza. Nawilżacz powietrza wyklucza szereg problemów zdrowotnych i tych z obszaru komfortu życia. 

Data dodania: 2023-08-31

Wyświetleń: 72

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak działają nawilżacze powietrza i dlaczego warto je kupować? 3 powody

W tym poradniku dowiesz się, jak działają poszczególne rodzaje nawilżaczy powietrza oraz dlaczego warto zainwestować w takie urządzenie? Zapraszamy!

Jak działają ultradźwiękowe nawilżacze powietrza?

Nawilżacz ultradźwiękowy rozbija wodę na małe cząstki za pomocą ultradźwięków. Działanie takiego nawilżacza powietrza opiera się o dwa główne elementy. Pierwszym z nich jest membrana, a drugi to generator odpowiadający za jej pracę. Nawilżacze powietrza stworzone na zasadzie ultradźwięków wyróżnia szereg zalet. Są energooszczędne. Bardzo precyzyjnie wskazują poziom nawilżenia. Często posiadają rozbudowany panel sterowania, dzięki któremu korzystanie z urządzenia jest wyjątkowo przyjazne. Ponadto świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Poważnym minusem takich nawilżaczy są jednak koszty eksploatacji ze względu na konieczność stosowania wody destylowanej.

Jak wygląda zasada działania w przypadku nawilżaczy parowych?

Nawilżacz parowy podgrzewa wodę obecną w zbiorniku. W efekcie wytwarza się ciepła mgiełka. Parowy nawilżacz powietrza to opcja dla osób, które chcą tanim kosztem zadbać o odpowiedni poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu. Główną zaletą tych urządzeń jest cena. To najtańszy sposób na zakup nawilżacza. Niestety łączy się to z kilkoma wadami. Najważniejszą jest duży pobór energii elektrycznej. Nawilżacz parowy charakteryzuje się niską wydajnością. Kluczowym elementem będzie tutaj pojemność zbiornika. Mały zbiornik sprawi, że będziesz musiał regularnie go uzupełniać. Ponadto taki nawilżacz stwarza ryzyka poparzenia. Dlatego nie sprawdzi się w pokoju dla dziecka.

Na jakiej zasadzie działa ewaporacyjny nawilżacz powietrza?

Nawilżacz ewaporacyjny zasysa suche powietrze, po czym przepuszcza je przez obecną w środku matę. W efekcie nawilżacz zmienia suche, zabrudzone powietrze w najwyższej jakości powietrze, w którym nie znajdują się już zanieczyszczenia, bakterie, grzyby, czy drobne cząsteczki kurzu. Takie urządzenie zastąpi Ci oczyszczacze powietrza. Możesz wlać do niego wodę prosto z kranu. Metoda nawilżania sprawia, że ryzyko przewilżenia jest minimalne. Nawilżacze ewaporacyjne są energooszczędnym i wydajnym rozwiązaniem.

3 zalety, dla których warto kupować nawilżacze powietrza

Urządzenie gwarantujące Ci prawidłowy poziom nawilżenia powietrza zadba o:

  1. Zdrowie Twoich dróg oddechowych

Odpowiednia wilgotność zmniejsza ryzyko podrażnienia nosa, gardła i dróg oddechowych.

  1. Zdrowie Twojej skóry

Dzięki prawidłowej wilgotności Twoja skóra stanie się miękka i nawilżona. Z nawilżaczem możesz zapomnieć, że w sezonie grzewczym zawsze miałeś suchą skórę dłoni, twarzy i nóg. To wszystko przez suche powietrze, które nawilżacz wyeliminuje z Twojego otoczenia.

  1. Twój zdrowy sen

Suche powietrze w sypialni może powodować częste wybudzenia. Kup nawilżacz powietrza, a Twój sen znacząco się poprawi. Będziesz wypoczęty i gotowy do podejmowania codziennych wyzwań.

Wyposaż się w nawilżacz powietrza i sprawdź sam!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena