Na rynku znajdziesz oferty pracy dla opiekunek w Niemczech wystawione bezpośrednio przez rodzinę seniora lub przez agencję pracy. Sprawdź, która opcja będzie dla Ciebie lepsza!

Data dodania: 2023-08-23

Wyświetleń: 78

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Opiekunka osób starszych w Niemczech – samodzielny wyjazd czy współpraca z agencją?

Czy warto wyjechać do Niemiec na własną rękę?

Na portalach z ogłoszeniami bez problemu znajdziesz oferty pracy umieszczone przez niemieckie rodziny, które poszukują opiekuna dla bliskiej osoby. Takie rozwiązanie może wydawać się atrakcyjne, szczególnie jeśli będzie wiązało się z wyższym wynagrodzeniem. 

Jednak warto pamiętać, że atrakcyjna stawka często wynika z braku umowy. Zatrudnienie na czarno w obcym kraju może nieść ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim w takim przypadku zleceniodawca nie opłaci za Ciebie składek zdrowotnych ani składek na ubezpieczenie społeczne. Brak ubezpieczenia może spowodować, że nie uzyskasz bezpłatnej pomocy medycznej, gdy zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi na terenie Niemiec.

Kolejną wadą wyjazdu na własną rękę w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech jest brak opieki koordynatora. Jeśli na miejscu pojawią się jakiekolwiek problemy związane z wykonywaniem pracy, nie będziesz mogła liczyć na pomoc i wsparcie. Jest to wyjątkowo niebezpieczna sytuacja dla osób, które słabo znają język niemiecki lub nie znają niemieckiego prawa.

Współpraca z agencją pracy – co możesz zyskać?

Wyjazd do pracy w opiece w Niemczech wiąże się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności. Jeśli zależy Ci na legalnym zatrudnieniu i chcesz mieć zapewnione bezpieczeństwo przez cały czas trwania umowy, to warto nawiązać współpracę z renomowaną agencją pracy dla opiekunek Professional Care 24. Pracownicy firmy pomogą Ci znaleźć odpowiednią ofertę pracy, zorganizują transport do Niemiec i powrót do Polski oraz zapewnią całodobową opiekę niemieckojęzycznego koordynatora.

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest Twoje bezpieczeństwo, ponieważ agencja pracy dokładnie weryfikuje każdą rodzinę, z którą nawiązuje współpracę. Pracownicy sprawdzają również stan zdrowia podopiecznego, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek po przyjeździe do Niemiec.

Podpisując umowę z agencją pracy dla opiekunek, nie musisz się martwić o legalność zatrudnienia. Firma odprowadzi za Ciebie wszystkie składki, a także zadba o to, abyś na wyjeździe miała czas wolny dla siebie. Wybierając współpracę z renomowaną agencją, możesz też liczyć na dobre warunki pracy i atrakcyjne wynagrodzenie.

Współpraca z agencją pracy – dodatkowe korzyści

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest bardzo wymagająca i może prowadzić do wystąpienia wielu stresujących sytuacji. Tymczasem, współpracując z renomowaną agencją pracy, nie tylko uzyskasz niezbędną pomoc i wsparcie, ale także będziesz mogła znacząco podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Agencje pracy organizują dla opiekunek kursy językowe, które są nastawione na naukę podstawowych słów i zwrotów przydatnych do wykonywania tego zawodu. Opiekunki mogą też zapisać się na szkolenie z przeprowadzania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych lub radzenia sobie z agresją u seniorów.

Wyjazd do Niemiec z Professional Care 24

Agencja pracy Professional Care 24 to miejsce, w którym znajdziesz atrakcyjną ofertę pracy dopasowaną do Twoich oczekiwań i możliwości. Jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą związać się z tym zawodem na stałe i szukają sprawdzonej firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Wyjazd do pracy w opiece w Niemczech z agencją jest korzystny zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych opiekunek z wieloletnim stażem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena