Bezpieczeństwo danych jest bardzo ważne. Szczególną uwagę należy zwrócić na tę kwestię w dobie rosnącej wartości udostępnianych informacji. Równie istotne jest usuwanie poufnych danych z nieużywanych nośników. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat! 

Data dodania: 2023-08-14

Wyświetleń: 101

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W jaki sposób wygląda usuwanie danych?

Trwałe usunięcie danych - co trzeba wiedzieć? 

W dzisiejszych firmach stale zwiększa się liczba urządzeń mobilnych wykorzystywanych w codziennej pracy. Przekłada się to na wzrost ilości danych, jaka jest przechowywana w pamięci tego typu sprzętów. Jeżeli masz w swojej firmie urządzenia, które nie są już używane lub zmieniają właściciela, warto zadbać o usunięcie z nich poufnych danych. Należy pamiętać, że zwykłe skasowanie plików z dysku twardego nie zabezpieczy danych w odpowiedni sposób. W takim przypadku mogą one zostać odzyskane za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Jeśli więc Twoim celem jest skuteczna ochrona poufnych informacji, musisz zadbać o trwałe usunięcie danych. 

Jakie są metody niszczenia danych na dyskach SSD?

Istnieją różne sposoby niszczenia danych na dyskach SSD. Wybór konkretnej metody zależy m.in. od możliwości technicznych czy rodzaju danych przechowywanych na dysku. Do najlepszych sposobów trwałego usuwania danych z dysków należą fizyczne niszczenie nośników oraz programowe usuwanie danych.

Programowe usuwanie danych – na co zwrócić uwagę?

Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru oprogramowania do usunięcia danych ze sprzętu elektronicznego trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest zgodność oprogramowania usługodawcy z powszechnie obowiązującymi wymaganiami prawnymi oraz technicznymi (posiadanie certyfikatów, zezwoleń i koncesji). Kolejnym aspektem, któremu należy się przyjrzeć, jest sposób raportowania. Każdy raport musi zawierać numery seryjne sprzętów i potwierdzać, że dane zostały skutecznie usunięte. Usługodawca powinien również oferować wsparcie dla różnych platform sprzedażowych. Oprogramowanie do usuwania danych powinno wykonywać zdecydowaną większość zadań automatycznie, co minimalizuje potrzebę angażowania dodatkowych zasobów przez klienta. Warto postawić na jedno kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli na usuwanie danych z różnych urządzeń - takich jak dyski HDD, SSD i pamięci Flash.

Skuteczne oprogramowanie do usuwania danych

Programowe usuwanie danych to szansa na pozbycie się niepotrzebnych informacji z urządzeń mobilnych. Aby bezpiecznie i nieodwracalnie usunąć dane z nośników, warto skorzystać z oprogramowania Blancco – lidera w zakresie usuwania danych z dysków. Blancco nie tylko skutecznie usuwa dane, ale także dostarcza nam szczegółowych raportów z całego procesu. Dzięki temu możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych poufnych informacji.

Niszczenie danych na dyskach SSD – co warto wiedzieć?

Niezależnie od tego, czy dane są przechowywane na dyskach tradycyjnych (HDD) czy SSD, każdy podmiot musi zadbać o ich bezpieczeństwo, a także o usunięcie wszystkich informacji w momencie, gdy nośnik stanie się zbędny. Trwałe usuwanie danych z dysków SSD nie jest jednak łatwym zadaniem. 

Dyski SSD posiadają prostszą budowę w porównaniu do dysków twardych. Są mniejsze, lżejsze oraz wymagają mniej mocy niż dyski twarde. Usuwanie danych z dysków SSD jest jednak bardziej skomplikowane niż w przypadku dysków twardych. Dyski SSD charakteryzują się złożonymi schematami zarządzania danymi oraz posiadają większą pulę rezerwową albo „nadmiarową” pamięć dostępną wyłącznie przez SSD. Techniki te wydłużają wydajność oraz żywotność napędu, ale jednocześnie sprawiają, że pewne dane na dysku SSD pozostają ukryte przed hostem.

Jeśli zależy Ci na trwałym usunięciu poufnych informacji z nośników danych, warto podjąć współpracę z firmą SDR-IT, która specjalizuje się w takich zadaniach jak niszczenie danych i odkup sprzętu IT.

Trwałe usuwanie danych – zaufaj profesjonalistom

Jeśli zależy Ci na trwałym i bezpiecznym usunięciu poufnych danych firmowych, skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów, takich jak SDR-IT. Firma specjalizuje się przede wszystkim w fizycznym niszczeniu nośników danych, programowym usuwaniu danych, likwidacji Data Center oraz usługach ITAD (odzyskiwaniu aktywów ze zbędnego sprzętu IT firm). Usuwanie danych odbywa się przy wykorzystaniu oprogramowania renomowanych producentów. Usługodawca zapewnia nie tylko skuteczność, ale także bezpieczeństwo całego procesu, oferując maksymalne skrócenie łańcucha dostaw. Usługi realizowane są przy użyciu najnowszych systemów i narzędzi programowych. Firma oferuje również nieszablonowe rozwiązania, które spełniają rosnące potrzeby bezpiecznego niszczenia danych. Niszczenie nośników danych odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami i normami prawnymi. SDR-IT gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo powierzonych sprzętów i zapewnia ich bezpieczny recykling, dzięki czemu przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne. 

Trwałe usuwanie danych z dysku może przynieść firmie wiele korzyści. Sporo organizacji posiada w swoich zasobach urządzenia z dyskami SSD. Usunięcie poufnych informacji z dysku jest niezwykle ważne dla zachowania bezpieczeństwa danych oraz ochrony prywatności. Warto zadbać o to, by wrażliwe dane nie wypłynęły poza firmę. Należy pamiętać, że usuwanie danych musi być dobrze przemyślane, gdyż jest nieodwracalne. Musimy mieć też na uwadze, że niszczenie dysków twardych cennik jest zależny od wielu różnych czynników.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena