Jeszcze przed nastaniem chłodnych dni warto się przygotować na spadek temperatury. Kołdry z wypełnieniem silikonowym są na pewno hipoalergiczne, lecz najlepszą termoregulację zapewnia wypełnienie z owczej wełny. Dlaczego kołdra wełniana powróciła do łask?

Data dodania: 2023-08-08

Wyświetleń: 80

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kołdra wełniana - odpowiednia na każde schorzenie i każdą porę roku

Odpowiednie nakrycie = zdrowy sen

Głęboki sen i regeneracja pozwala każdemu z nas normalnie funcjonować. Niezbędne jest wybranie nakrycia, które zadba o komfort oraz optymalną temperaturę w trakcie snu. Przez ostatnie lata rynek zalały kołdry silikonowe, lekkie i niewywołujące podrażnień. Jednak od pewnego czasu wzrosło zainteresowanie kołdrami wełnianymi. Mają one liczne właściwości prozdrowotne, a przy tym są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Na co trzeba zwrócić uwagę, by wybrać produkt najwyższej jakości?

Kołdra z owczej wełny - liczy się nie tylko rozmiar

Przed wyborem kołdry wełnianej warto sprawdzić, czy jest ona w stu procentach złożona z wełny, jaki jest typ poszycia, a także jak gruba jest dana kołdra. Kołdry mieszane, z silikonowymi włóknami, wcale nie muszą się okazać gorsze. Wełna zapewnia miękkość i termoregulację na najwyższym poziomie, a silikon trwałość i higieniczną czystość. Kolejne aspekty, na które warto zwrócić uwagę to cena, opinie na temat marki i przeznaczenie podzielone na pory roku. Całoroczna kołdra wełniana odpowiedniej konstrukcji dopasuje się do temperatury niezależnie od sezonu.

Kołdry wełniane jako wsparcie dla chorych

Każdy z nas uwielbia opatulić się ciepłą i delikatną kołdrą w chłodne wieczory. Jednak wełniana kołdra może wpłynąć pozytywnie nie tylko na samopoczucie. Okazuje się, że modele z owczej wełny to jeden ze sposobów na pozbycie się uciążliwych i nieprzyjemnych dolegliwości kręgosłupa. Polecane są także przez lekarzy dla osób z rwą kulszową czy cierpiących na dolegliwości reumatyczne. Zaleca się ich stosowanie w przypadku odleżyn oraz chorób układu krążenia. Cząsteczki wełny przesuwając się podczas snu pobudzają mikrokrążenie i regenerację organizmu. Współcześnie produkowane kołdry wełniane znajdują zastosowanie także jako nakrycie dla alergików. Oczywiście, nie może to być uczulenie na wełnę owczą. Kołdry wełniane antyalergiczne nie gromadzą pyłu, kurzu i zanieczyszczeń, dzięki czemu nie mogą rozwijać się roztocza i inne mikroorganizmy.

Kołdry wełniane - zdecydowanie warto do nich powrócić

Kołdra wełniana wyróżnia się właściwościami termoregulacyjnymi oraz oddawaniem wilgoci na zewnątrz na tle konkurencji. Włókna wełny kurczą się i rozkurczają zależnie od temperatury. Te naturalne właściwości są nie do podrobienia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena