Wielkimi krokami zbliża się sezon jesienno-zimowy. Co za tym idzie – wiele osób zmienia lekkie kołdry i koce na cieplejsze. W istocie – to dobry moment, by pomyśleć o ciepłej kołdrze, która zapewni komfort termiczny i zdrowy sen. Podpowiadamy, jaka kołdra sprawdzi się na zimę (i nie tylko). 

Data dodania: 2022-08-30

Wyświetleń: 291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaką kołdrę wybrać na zimę?

Kołdry wełniane – najlepszy wybór na zimę i cały rok

Właściwości wełny są znane i doceniane od setek lat. Wykonane z najwyższej jakości wełny camel, kaszmir lub wełny merynosów kołdry wełniane zapewniają komfort termiczny, a jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu są kołdrami całorocznymi, które sprawdzają się o każdej porze roku. 

Zarówno kołdry, jak też koce wełniane, posiadają właściwości termoizolacyjne. Oznacza to, że zimą zapewniają maksymalny komfort termiczny; są niezwykle ciepłe i przyjemne w dotyku. Wełniane kołdry  są niezastąpiona podczas ostrych zim. Z kolei latem się nie nagrzewają i pozwalają skórze oddychać. Gdy na zewnątrz panuje nieznośny upał – pod wełnianą kołdrą jest przyjemnie, a ciało się nie poci i nie przegrzewa. 

Kołdry wełniane i ich właściwości zdrowotne

Komfort i wygoda to nie wszystko. Kołdry oraz koce wełniane mają właściwości higroskopijne; nie wchłaniają potu i zapobiegają rozwojowi bakterii. Tym samym nie stwarzają warunków do rozwoju drobnoustrojów. Ponadto wykazują działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. 

Wełniane kołdry i wełniane koce nadają się także dla alergików, którzy zmagają się z uczuleniem na kurz i roztocza. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym kołdry poleca się osobom, cierpiącym na schorzenia układu kostno-stawowego. 

Co ciekawe – kołdry wełniane wspomagają walkę z bezsennością. Są lekkie, miękkie i puszyste, delikatnie otulają więc ciało. Optymalna temperatura podczas snu zapobiega wybudzaniu się w nocy i pomaga wprowadzić ciało i umysł w stan głębokiego relaksu. Efektywny sen ma zaś niebagatelny wpływ na regenerację organizmu. 

Kołdry i koce wełniane zbudowane są z mikrowłókien, co pobudza krążenie, a także redukuje wzmożone napięcie mięśniowe. Udowodniono, że spanie pod kołdrami wełnianymi niweluje nerwobóle. 

Warto również nadmienić, że wyroby wełniane cechuje się duża wytrzymałością i są bardzo trwałe. Nowoczesna technologia, wykorzystywana podczas produkcji, sprawia zaś, że kołdry i koce są miękkie i przyjemne w dotyku (pozbawione ostrych włosków, z których wełna niegdyś słynęła). Ponadto producenci oferują kołdry w wielu różnych rozmiarach, a dostępne w ofercie komplety wełnianej pościel zachwycają designem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena