Kochasz styl loftowy lub skandynawski? Niebawem urządzasz swoje nowe mieszkanie bądź szukasz odpowiedniego stylu dla swojego domu? Koniecznie sprawdź, jak prezentują się nowoczesne wnętrza, w których użyto starej cegły do ozdobienia ścian. Cegła na ścianie sprawi, że całe wnętrze będzie jawić się jako bardzo przytulne i niesamowicie piękne. Sprawdź, skąd pozyskać autentyczną cegłę, jakimi zaletami charakteryzuje się to wykończenie oraz z jakimi materiałami warto połączyć czerwone ceglane płyty.

Data dodania: 2023-08-01

Wyświetleń: 252

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Cegła na ścianie - materiał z odzysku robiący piorunujące wrażenie!
  1. Cegła na ścianę — skąd ją pozyskać?
  2. Stare cegły — z czym łączyć, aby całość prezentowała się ponadczasowo?
  3. Stara cegła czy płytki ceglane — jakimi zaletami może pochwalić się ten materiał wykończeniowy?

Cegła na ścianę — skąd ją pozyskać?

Obecnie płytki ceglane cieszą się ogromną popularnością w wykończeniach wnętrz. Sprawia to, że mamy wiele możliwości na to, skąd pozyskać ten konkretny materiał. Cegła ozdobna może pochodzić ze standardowego marketu budowlanego, jednak trzeba za nią sporo zapłacić. Jeśli chcesz położyć na ścianę cegłę, możesz też skorzystać z cegły rozbiórkowej. Taka cegła jest znacznie tańsza, zwykle pochodzi z rozbiórki starego domu czy kamienicy. Choć wydaje się, że materiał z drugiej ręki się nie sprawdzi, rzeczywistość jest zgoła inna. Cegła rozbiórkowa zwykle sprzedawana jest wyczyszczona, w bardzo dobrym stanie. Największym atutem tego materiału jest jego autentyczność. Ściana ze starej cegły powinna mienić się rozmaitymi odcieniami czerwieni, pomarańczu i brązu. Decydując się na starą cegłę masz to jak w banku. Co więcej, wykonanie ściany z cegły dekoracyjnej bazując na cegle rozbiórkowej to możliwość wykorzystania naturalnych uszkodzeń, możliwość dodania przestrzeni charakteru, o co bardzo trudno, jeśli inwestor decyduje się na płytki jedynie imitujące cegłę. Jeśli interesuje Cię jakościowa cegła na ścianę, koniecznie sprawdź okoliczne składy, ale nie omijaj szerokim łukiem ogłoszeń z regionu — może ktoś będzie miał na sprzedaż tanio cegłę z rozbiórki?

Stare cegły — z czym łączyć, aby całość prezentowała się ponadczasowo?

Cegła dekoracyjna fantastycznie współgra z kilkoma materiałami stosowanymi we wnętrzach. Można ją bez wahania łączyć z betonem, drewnem czy metalem. Nie da się ukryć, że cegła może stanowić niesamowity akcent w salonie czy kuchni. Wystarczy zestawić ją ze standardową farbą w jasnym odcieniu, aby nałożona na ścianę cegła dała z siebie maksimum! Dzięki cegle Twój dom będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo!

Stara cegła czy płytki ceglane — jakimi zaletami może pochwalić się ten materiał wykończeniowy?

Zastanawiasz się jakie korzyści płyną z zastosowania cegły w aranżacji pomieszczeń Twojego mieszkania? Rozbiórkowa cegła to:

  • drugie życie — cegła z rozbiórki najpewniej trafiłaby na wysypisko śmieci, gdyby nie panujące obecnie trendy. Choć sporo starych domów jest rozbieranych, cegła to solidny materiał, który nawet po wielu latach ma świetne parametry i mógłby nadal służyć ludziom do budowania domów. Decydując się na nią w celach dekoracyjnych, nie trzeba martwić się zakupem nowych materiałów, a firmy zajmujące się produkcją będą w mniejszej mierze zanieczyszczać środowisko,
  • rewelacyjna ozdoba — jeśli lubisz wnętrza skandynawskie lub loftowe, stara cegła to strzał w dziesiątkę,
  • specyficzny charakter wnętrza — budulec ten ma swoją historię, a jego wykorzystanie sprawia, że wnętrze automatycznie nabiera charakteru,
  • łatwość montażu — wbrew pozorom wykonanie ściany dekoracyjnej z cegły rozbiórkowej jest jak bułka z masłem. Nie trwa to długo, ani nie wymaga zbyt dużego nakładu finansowego.
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena