Cegła coraz częściej pojawia się we współczesnych aranżacjach. Wbrew pozorom, jej charakter nie ogranicza zastosowania płytek ceglanych do tradycyjnych wystrojów wnętrz. Cegiełka sprawdzi się zarówno w mieszkaniu staromodnym, jak i bardzo nowoczesnym. 

Data dodania: 2022-03-04

Wyświetleń: 292

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Płytki ceglane na ścianę i podłogę - niebanalne rozwiązanie do różnych aranżacji

Jakie właściwości mają płytki ceglane?

Płytki ceglane nadają się do stosowania na podłodze i na ścianie właściwie w każdym wnętrzu: od przedpokoju, poprzez salon, aż po łazienkę. Po odpowiedniej impregnacji stają się bardzo łatwe do utrzymania w czystości, odporne na wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Zabezpieczone przed działaniem pary wodnej, promieniowania słonecznego czy samej wody, płytki ceglane są trwałym materiałem wykończeniowo-dekoracyjnym. Nie tracą także swojego atrakcyjnego, niebanalnego wyglądu przez wiele lat. Dzięki temu stanowią dobrą inwestycję w ponadczasową i uniwersalną ozdobę ścienną. 

Płytki ceglane na ścianę - gdzie się sprawdzą?

Cegła na ścianę to charakterystyczny element aranżacji loftowych i industrialnych. W takich mieszkaniach ceglane płytki spotyka się w salonie, w przedpokoju, w sypialni czy w łazience. Ich właściwości sprawiają, że jest to niezwykle praktyczny materiał na efektowną dekorację. W przedpokoju płytki ceglane na ścianę pełnią funkcję ochronną - zabezpieczają przed otarciami i zadrapaniami, które często pojawiają się na ścianach korytarza. Nadają mu także niepowtarzalny wygląd. W pokoju dziennym wykorzystuje się je najczęściej jako tło ścianki multimedialnej lub jako tło dla dekoracji ściennych. Podobną rolę płytki ceglane pełnią też w sypialni, w której zastępują dekoracyjne tapety, najczęściej na ścianie z łóżkiem. Wbrew obawom wielu osób, cegiełka nadaje się także do stosowania na ścianach w łazience równie dobrze, co kafelki. 

Kiedy warto wybrać płytki ceglane na podłogę?

Cegła sprawdza się nie tylko na ścianach, ale i na najbardziej wymagającej powierzchni podłogowej. Płytki ceglane podłogowe są łatwe w czyszczeniu i odporne na ścieranie. Dobrze współpracują też z ogrzewaniem podłogowym. Ich charakterystyczny wygląd sprawia, że stanowią najlepszy wybór do aranżacji rustykalnych. Naturalna podłoga w odcieniach czerwieni może sprawdzić się również w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, na przykład industrialnych. Trzeba jednak umiejętnie połączyć ją wtedy z innymi elementami wystroju. 

Jak wykorzystać płytki ceglane w aranżacji?

Płytki ceglane w przeciwieństwie do pełnych cegieł są łatwe do ułożenia na ścianie czy podłodze i nie zajmują we wnętrzu zbyt wiele miejsca, czyli nie pomniejszają dostępnej przestrzeni. Ułożone na wszystkich ścianach mogą jednak optycznie zmniejszyć pomieszczenie, dlatego znacznie lepiej sprawdzą się jako motyw dekoracyjny na jednej ścianie lub jej części. Jeśli cegła ma znaleźć się na większej powierzchni ścian, warto wziąć pod uwagę wariant w jasnej kolorystyce, która nie przytłoczy aranżacji.

Płytki ceglane można wykorzystać w celu:

- stworzenia stylizowanej podłogi w kuchni, jadalni lub łazience,

- odświeżenia aranżacji nowoczesnego mieszkania,

- zabezpieczenia ścian w miejscach podatnych na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia,

- wykreowania wystroju wnętrza stylizowanego na staromodne lub industrialne czy loftowe. 

Płytki ceglane na ścianę są bardzo charakterystyczne i zdecydowanie przyciągają uwagę. Wykorzystane w aranżacji dowolnego pomieszczenia, stają się jego centralnym elementem. Świetnie komponują się z kolorami ziemi, takimi jak biel, szarość czy zieleń. Stanowią też idealne tło dla minimalistycznych mebli, kompozycji roślinnych czy plakatów ściennych nowoczesnym stylu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena