Jeśli nie byliście jeszcze nigdy w Zakopanem to najwyższy czas nadrobić zaległości. Wszak jest to jedna z najbardziej kultowych destynacji wakacyjnych. W zasadzie przez cały rok jest tu mnóstwo ludzi. Zimą narciarze, w wakacje rodziny z dziećmi, poza ścisłym sezonem wycieczki szkolne, turyści indywidualni. Nie tylko z Polski ale też z zagranicy.

Data dodania: 2023-05-18

Wyświetleń: 88

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zakopane na wakacje

Jakie atrakcje ma dla nas Zakopane?

Są tacy, którzy przyjeżdżając pod Giewont ograniczają swój pobyt do chodzenia po restauracjach, barach i sklepach przy Krupówkach. Owszem może to być nawet ciekawe przez jeden może dwa dni. Jednakże będąc tu dłużej na pewno trzeba wybrać się na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Niekoniecznie te trudne przeznaczone dla najlepszych. Możecie zacząć od dolin takich jak Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, albo mniej znane Dolina Strążyska i Dolina Białego. Spośród innych ciekawych miejsc miasta wymienimy na przykład takie:

  • Muzeum Tatrzańskie
  • Willa Karola Szymanowskiego czyli Atma
  • Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, a obok niego najstarszy parafialny drewniany kościółek
  • Teatr Witkacego
  • Kaplica na Jaszczurówce
  • Sanktuarium na Krzeptówkach
  • Skocznia narciarska - Wielka Krokiew

To wszystko wyżej to tylko niewielka część atrakcji na jakie możecie tu liczyć

Jak w Zakopanem znaleźć nocleg?

W mieście jest "do wyboru, do koloru" miejsc do spania. Od najtańszych kwater prywatnych, przez mniejsze i większe pensjonaty aż po wielkie hotele - resorty oferujące nie tylko nocleg ale też strefę wellness & spa i mnóstwo udogodnień. Każdy więc może wybrać coś dla siebie. Zależnie od możliwości finansowych jak też i upodobań.

Jeśli chętnie chodzicie po górach warto wybrać coś blisko wejścia do Parku Narodowego, natomiast jeśli wolicie się bawić w centrum miasta no to szukajcie przy Krupówkach albo obok dworca kolejowego.

Najlepiej w wyszukiwarce Internetowej napisać frazę hotel Zakopanealbo odwrotnie - Zakopane hotel (wbrew pozorom kolejność czasami ma znaczenie) aby znaleźć to co nam najlepiej pasuje. Wszelkie strony rezerwacyjne pokażą Wam nie tylko całą listę różnych adresów ale też wskażą te, które mają wolne pokoje w terminie, który będzie Was interesował.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena