Lubelszczyzna słynie z żyznych ziem, pięknych krajobrazów i dzikiej przyrody, która przetrwała do dzisiaj na terenie dwóch parków narodowych: Poleskiego oraz Roztoczańskiego. Lublin, stolica województwa i największe miasto regionu, może pochwalić się bogatą historią, która sięga czasów szlacheckich. Co warto zwiedzić podczas wizyty na Lubelszczyźnie? Oto najciekawsze atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych w rejonie Lublina!

Data dodania: 2023-04-28

Wyświetleń: 138

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nietypowe miejsca na wakacje z dziećmi – Lublin i okolice

Zwiedzanie Lublina i okolic – co warto wiedzieć o Lubelszczyźnie?

Lublin to stolica województwa lubelskiego. W mieście znajduje się wiele interesujących atrakcji turystycznych, ale wolno też zapominać o reszcie regionu. To wspomniane już parki narodowe, szlaki piesze i rowerowe oraz zabytkowe miasta takie jak Zamość, Kazimierz Dolny czy Puławy. Lubelszczyzna ma wiele do zaoferowania – to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje wypełnione przygodami. Jakie atrakcje dla dzieci w Lublinie są najciekawsze? Oto najważniejsze atrakcje turystyczne Lubelszczyzny!

Atrakcje turystyczne w Lublinie

Zacznijmy od atrakcji turystycznych w Lublinie. Tych nie brakuje, choć nie wszystkie nadają się do zwiedzania wraz z dziećmi. Najmłodszym pociechom powinno spodobać się Muzeum Narodowe, które mieści się na terenie Zamku w Lublinie. Wystawy zawierają liczne elementy multimedialne, a dodatkową atrakcją są wnętrza zamku, wraz z odrestaurowanymi, zabytkowymi komnatami. W pobliżu znajduje się słynny Dom Słów, czyli muzeum książki – znajdziemy w nim specjalną wystawę dla dzieci, która składa się z dawnych książek dla dzieci oraz murali z postaciami z bajek.

Muzeum Wsi Lubelskiej

To jednak nie koniec, bo na terenie Lublina znajduje się słynne Muzeum Wsi Lubelskiej, czyli ogromny skansen. To świetne miejsce na spacer – turyści mogą przekonać się na własnej skórze, jak niegdyś żyli mieszkańcy polskiej wsi. Drewniane domy oraz starodawne narzędzia rolnicze raczej nie zrobią na dzieciach większego wrażenia, ale najmłodsi turyści mogą zobaczyć na własne oczy krowy, owce, konie, kozy i inne zwierzęta gospodarskie. Muzeum Wsi Lubelskiej regularnie organizuje ciekawe wydarzenia i festyny. Warto regularnie śledzić Wiadomości Lublin, żeby być na bieżąco z harmonogramem imprez.

Dom Koziołka Lubelskiego i fontanna multimedialna

Lublin słynie z dwóch atrakcji, które spodobają się najmłodszym. Pierwszą z nich jest Dom Koziołka Lubelskiego – to niewielkie muzeum poświęcone lokalnym legendom oraz wierzeniom. Zwiedzający mogą wziąć udział w warsztatach projektowania własnych pieczęci, a następnie stemplować za ich pomocą listy. Drugą, równie interesującą atrakcją jest fontanna multimedialna, która znajduje się przy placu Litewskim. Pokazy odbywają się wieczorami, a kolorowe, migające światła na pewno spodobają się dzieciom!

Co zobaczyć z dzieckiem w okolicy Lublina?

Lublin ma wiele do zaoferowania, ale w okolicy miasta znajdziemy wiele równie ciekawych atrakcji turystycznych skierowanych do rodziców z dziećmi. Które z nich warto zobaczyć?

Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody to ogromny park rozrywki położony obok Puław. To idealne miejsce na wypad z dzieckiem. Kilkadziesiąt atrakcji wystarczy na cały dzień dobrej zabawy – do dyspozycji są szalone karuzele, diabelski młyn, rollercoastery oraz inne atrakcje.

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu to jedyny ogród zoologiczny na terenie województwa lubelskiego. W trakcie wizyty możemy zobaczyć na własne oczy niemal 250 gatunków zwierząt, w tym lwy, rysie, żyrafy, wielbłądy oraz krokodyle. ZOO jest ogromne, a na zwiedzanie obiektu warto zaplanować co najmniej kilka godzin.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

Przejażdżka Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową po Kotlinie Chodelskiej zapewnia niesamowite wrażenia. To ostatnia taka trasa biegnąca po Lubelszczyźnie – w trakcie jazdy podziwia się niesamowite widoki oraz dziką naturę. Na końcu trasy turyści mogą zwiedzić doskonale zachowaną, XIX-wieczną stację, poznać historię lubelskich kolei wąskotorowych i zobaczyć na własne oczy zabytkowe pociągi. Atrakcja jest czynna tylko i wyłącznie w niedziele – warto o tym pamiętać podczas planowania wakacyjnego wyjazdu do Lublina!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena