Nie od dziś wiadomo, że komfortowy sen ma ogromny wpływ na człowieka. Ludzie od zarania dziejów szukają bezpiecznego, wygodnego miejsca na odpoczynek. Producenci współczesnych materaców inspirują się kulturą Wschodu, dostrzegając ich dobroczynne oddziaływanie na człowieka. Miłośnicy wygody i naturalnych rozwiązań z pewnością docenią japońskie materace futon. Czym jest materac futon? Dla kogo sprawdzą się naturalne materace futon? Chętnie odpowiemy na te pytania. 

Data dodania: 2023-04-21

Wyświetleń: 112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Materac futon - komu warto go polecić?

Czym jest materac futon?

Do popularnych inspiracji Wschodem należą materace futon. Japoński materac futon jest dużo cieńszy, aniżeli standardowe materace. Tradycyjne japońskie futony są materacami twardymi. Pochodzące ze Wschodu futony były wypełnione ziarnami fasoli lub łupinami kaszy gryczanej. W nowoczesnych wersjach natomiast są wypełniane bawełną lub wełną. Wykorzystanie naturalnych materiałów odróżnia materac typu futon od powszechnie znanych materaców, znanych w europejskiej kulturze. Zgodnie z potrzebami zachodnich klientów wygląd materaca futon uległ zmianie. W europejskiej wersji materace są grubsze. Wynika to z faktu, że pochodzący z Europy użytkownicy są statystycznie więksi i ciężsi. Zwiększona grubość wpływa na komfort snu. Cechą charakterystyczną materaca futon jest jego pikowana struktura. Estetyczny wygląd, twardość materaca, a także ekologiczne rozwiązania, wpływają na popularność produktów. 

Materace futon - jakie mają zalety? 

Różnice pomiędzy materacem futon, a tradycyjnymi i powszechnymi modelami materaców, są znaczne. Spanie na materacu futon nie będzie komfortowe dla osób ceniących sobie wypoczynek na miękkich łóżkach. Łóżko futon to niestandardowe rozwiązanie, dostępne na rynku z różną twardością. W wielu modelach materacy dołączono uchwyty ułatwiające przenoszenie. Jest to duże ułatwienie podczas transportu czy przeprowadzki. Japoński materac może być zastosowany zarówno w łóżkach, jak i w fotelach czy kanapach. Wygodny fotel czy kanapa może posłużyć jako ozdoba tarasu lub ogrodu. Futon to ekologiczne rozwiązanie, które pokochało wielu użytkowników na całym świecie. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą na: www.slodkichsnow.com

Japoński materac futon - dla kogo? 

Tradycyjny futon jest dużo twardszy, aniżeli standardowe materace. Na propozycje ze Wschodu powinny zdecydować się osoby, będące zwolennikami twardszych materaców. Będą idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z bólami kręgosłupa. Spanie na twardszej powierzchni pozytywnie wpływa na postawę, a co za tym idzie na samopoczucie użytkowników. Futon to materac ze środkową warstwą lateksowej pianki, która dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Twardość materaca eliminuje ryzyko zapadania się najcięższych części ciała w głąb materaca. Materace wspierają kręgosłup, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym i szyjnym. Twardsze materace zaleca się osobom z nadwagą, u których spanie na miękkim materacu może powodować dyskomfort. Materace futon posłużą osobom, które lubią wygodne rozwiązania. Można je w łatwy sposób zwinąć, złożyć, a także przechowywać. Naturalne materiały wykorzystywane do produkcji futonów są bezpieczne dla alergików. Z powodzeniem posłużą również dla dzieci. 

Jakość snu jest niezwykle ważna. To od efektywnego, komfortowego wypoczynku uzależnione jest samopoczucie, ale także zdrowie człowieka. Uszyte z wykorzystaniem naturalnych materiałów materace, sprawdzą się dla całej rodziny. Bezpieczne dla zdrowia, wygodne i wielofunkcyjne materace futon to rozwiązanie zyskujące na popularności z roku na rok. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena