Szczury to zwierzęta, które w naturze występują w wielu gatunkach. Najpopularniejszymi z nich są szczury wędrowne, żyjące w większych stadach, które liczyć mogą do 200 osobników. Są to zwierzęta bardzo inteligentne, dlatego i trudne do pokonania. Jednak stanowią spore zagrożenia - trzeba je więc zwalczać. Po jakie środki na gryzonie warto w tym przypadku sięgnąć? 

Data dodania: 2023-04-03

Wyświetleń: 86

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie środki na gryzonie wybrać, aby pozbyć się uciążliwych szczurów?

Dlaczego szczury trzeba zwalczać?

Wiele osób przepada za szczurami hodowlanymi, ale te dziko żyjące są dla człowieka ogromnym zagrożeniem. Przede wszystkim przenoszą one wiele groźnych chorób. Wymienić tutaj należy włośnicę, salmonellozę, tyfus czy wściekliznę. Bardzo niebezpieczne są odchody szczurów, które gryzonie często zostawiają na produktach spożywczych. 

Dodatkowo szczury i inne gryzonie przegryzają instalacje elektryczne czy niszczą konstrukcje drewniane. Mogą niszczyć uprawy i atakować zwierzęta hodowlane. To oznacza oczywiście spore straty finansowe. Szczury szczególnie groźne są dla małych dzieci.

Jak skutecznie pozbyć się szczurów?

Mianem deratyzacji określa się chemiczne i fizyczne sposoby walki ze szczurami. Różnego rodzaju środki na gryzonie mogą być jednak niebezpieczne także dla zwierząt domowych. Trzeba je więc w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Doskonale sprawdzi się specjalny karmnik deratyzacyjny lub stacja deratyzacyjna. Trutki na gryzonie są niebezpieczne dla ludzi. Należy się więc z nimi obchodzić bardzo ostrożnie. 

Eksperci sięgają zazwyczaj po najmocniejsze na rynku środki na gryzonie. Jednak w przypadku działania na własną rękę najlepiej sięgnąć po dostępne w sklepach trutki w formie kostek i granulatów. Sporą gamę środków na gryzonie znaleźć można w sklepie internetowym https://sklepinsekt.pl/

Czym cechują się skuteczne środki na gryzonie?

Skład środków na gryzonie jest dość złożony. Produkty te mają nie tylko doprowadzić do śmierci szkodnika, ale i zapobiegać rozkładaniu się jego ciała. Zawierają więc zazwyczaj substancję czynną powodującą śmierć szczura na skutek krwotoku wewnętrznego. Dodatkowo stosowana jest substancja mumifikujące. Dzięki niej zwierzę nie rozkłada się, ale ulega zasuszeniu. Dobre środki na gryzonie zawierają też substancje gorzkie, które mają zniechęcić zwierzęta domowe i ludzi do ich spróbowania. 

Poza tym warto zainwestować w specjalny karmnik deratyzacyjny. Nie pozwala on kotom czy psom na przypadkowe spożycie trutki. Z drugiej strony gryzonie muszą mieć do niej bezproblemowy dostęp. Tylko wtedy walka z nimi przyniesie oczekiwane rezultaty. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena