Wanny z kabiną prysznicową to wciąż wybór nieoczywisty. Z tego typu rozwiązaniami spotkać się można dość rzadko, raczej w mniejszych łazienkach. Czy jest to rozwiązanie godne uwagi? Gdzie sprawdzi się wanna tego rodzaju? Jakie zalety mają wanny z kabiną prysznicową?

Data dodania: 2023-04-03

Wyświetleń: 112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie zalety mają wanny z kabiną prysznicową?

Czym charakteryzują się wanny z kabiną prysznicową?

Wanny z kabiną prysznicową to swego rodzaju kompromis pomiędzy klasycznymi wannami a kabinami prysznicowymi. To rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w mniejszych łazienkach, gdzie nie można sobie pozwolić na montaż prysznica i wanny jednocześnie. 

Wybór wanie z kabiną prysznicową jest na rynku całkiem szeroki. Widać to na przykładzie sklepu internetowego kapielowy.pl. Są to wanny zaskakująco funkcjonalne. Dlatego też z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. 

Gdzie zamontować można wannę z kabiną prysznicową?

Nie da się ukryć, że wanny z kabiną prysznicową stworzone zostały z myślą o niewielkich pomieszczeniach, w których trzeba zmieścić wiele różnych elementów. W tym przypadku najlepiej wybrać wannę z kabiną transparentną i bezramową. Nie obciąży ona wizualnie wnętrza, a wręcz przeciwnie - może je optycznie nieco powiększyć. 

Wanny tego typu często spotkać można w mieszkaniach w bloku. Rzeczywiście jest to dobry pomysł. Takie rozwiązanie sprawdzi się też dobrze na poddaszu. W pomieszczeniach z niskimi ścianami i spadzistymi sufitami zazwyczaj nie da się zamontować standardowej kabiny prysznicowej. Zmieści się jednak wanna ze specjalnym parawanem imitującym kabinę. 

Wanny z kabiną prysznicową - najważniejsze zalety

Niewątpliwie wanny z kabiną prysznicową mają całkiem sporo zalet. Przede wszystkim stanowią dobry wybór do tych łazienek, w których nie można sobie pozwolić na montaż osobnej wanny i kabiny prysznicowej. Dzięki nim nie trzeba zupełnie rezygnować z brania prysznica w pozycji stojącej. Wanny z parawanem są idealnym rozwiązaniem w małych wnętrzach np. w blokach. Ich atutem jest poza tym dość atrakcyjna cena i bezproblemowy montaż. Dodatkowo okazuje się, że pod względem designu prezentują się naprawdę efektownie.

Czy wanny z kabiną prysznicową są przeznaczone dla każdego? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Każdy powinien samodzielnie zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Trzeba też wziąć pod uwagę ilość miejsca w łazience. Wanna z parawanem wydaje się optymalnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą rezygnować z kąpieli w wannie i z szybkich pryszniców. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena