Mycie szyb to czynność wykonywana dość rzadko, bo wiele osób za nią po prostu nie przepada. Jest wymagająca i czasochłonna. Umycie okien, tak aby były idealnie czyste i lśniące, nie jest zadaniem łatwym. Podstawą są w tym przypadku wysokiej jakości płyny do mycia szyb. Na które preparaty warto się zdecydować? 

 

Data dodania: 2023-04-01

Wyświetleń: 228

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak znaleźć najlepsze na rynku płyny do mycia szyb?

Płyny do mycia szyb - podstawowe rodzaje

Płyny do mycia szyb są produktami o zaskakująco szerokim zastosowaniu. Służą nie tylko do czyszczenia okien, ale i innego typu powierzchni szklanych. Preparaty z oferty sklepu internetowego https://cleanbox.pl/czyszczenie-okien wykorzystać można także do mycia luster, szyb samochodowych, kabin prysznicowych czy kryształów. 

Dawniej płyny do mycia szyb miały formę produktów ze spryskiwaczami. Potem pojawiły się na rynku preparaty pozwalające na zrobienie pianki. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się także różnego rodzaju koncentratu do rozrabiania z wodą.

Podczas zakupu płynu do mycia szyb trzeba na pewno kierować się wielkością i ilością czyszczonych powierzchni. Spore znaczenie ma także częstotliwość ich mycia. W przypadku profesjonalistów najlepszym wyborem są wspomniane koncentraty. 

Co zawierają płyny do mycia szyb?

Dostępne w sprzedaży płyny do mycia szyb zazwyczaj szybko i sprawnie radzą sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że poszczególne produkty mogą się między sobą nieco różnić składem. 

W większości płyny do mycia szyb zawierają wodę, alkohol, ocet, amoniak, kwas mlekowy lub cytrynowy oraz substancje zapachowe. Czasem stosowane są także silikony, które ułatwiają czyszczenie brudnych powierzchni. Warto zawsze sprawdzić, jak dużo dany preparat zawiera substancji powierzchniowo-czynnych. W najlepszych produktach jest to minimum 5%. 

W jaki sposób działają płyny do mycia szyb?

Zdecydowana większość osób nie wie, jak działa standardowy płyn do mycia szyb. W praktyce jest to produkt, który działa czyszcząco - pozwala na oddzielenie od powierzchni szyby zanieczyszczeń. Zmienia w tym celu pH powierzchni i prowadzi do rozkładu cząsteczek brudu. Zrywa wiązania wodorowe, które utrzymują na szybach zanieczyszczenia. Przy okazji płyn działa zmiękczająco, obniżając twardość wody. Dlatego na szybach nie pozostają mało estetyczne zacieki. 

Z drugiej strony nawet najlepszy płyn do mycia szyb nie pomoże, gdy sama czynność będzie wykonywana w nieprawidłowy sposób. Okien np. nie należy myć w pełnym słońcu i w czasie dużych mrozów. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena