Giżycko to miasto położone w regionie warmińsko-mazurskim. Jest to centrum powiatu giżyckiego oraz gminy wiejskiej Giżycko. Lokalizacja ta jest znana z żeglarstwa, ponieważ położona jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Z tego powodu do Giżycka regularnie wybiera się mnóstwo podróżnych zafascynowanych wspaniałością naturalnych pejzaży. Niezmiennie przyjeżdżają też sportowcy, zapisani do tutejszych grup, w których uprawia się różne sporty wodne. 

Data dodania: 2023-02-13

Wyświetleń: 266

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Giżycko – stolica żeglarstwa w Polsce

W mieścinie jest jednak niemało innych atrakcji, które warto zobaczyć podczas wypadu w te obszary. Sprawdź, jakie części miejscowości są zadziwiająco urokliwe i udaj się na wypad swoich marzeń.

Jakie atrakcje warto odwiedzić w Giżycku?

Giżycko słynie z ogromnej ilości terenów zielonych. Niemałą część miasteczka zajmują bory, parki rekreacyjne oraz place. Są to punkty świetnie nadające się do wypoczynku poza domem. W granicach Giżycka jest aż dziewięć pomników przyrody, z których większość to pojedyncze, okazałe drzewa. Na brzegach jezior można zobaczyć piękne porty, przystanie, a także ośrodki żeglarstwa i turystki wodnej. Do wartych zobaczenia atrakcji turystycznych w Giżycku należą też stary zamek krzyżacki oraz Twierdzę Boyen. Obecnie w zamku istnieje hotel, w którym można spędzić kilka dni podczas urlopu w tej ślicznej okolicy. Boyen to twierdza w kształcie gwiazdy, która została zbudowana w XIX wieku na polecenie króla Prus – Fryderyka Wilhelma IV. Jej historia jest bardzo fascynująca, ponieważ była ona niezmiernie ważnym ośrodkiem strategicznym w trakcie dwóch wojen światowych. Obecnie okręg twierdzy jest zagospodarowany i dostępny dla odwiedzających i wielbicieli historii wojennej. Oprócz normalnego zwiedzania miejsca z przewodnikiem w Twierdzy Boyen przedstawiane są rekonstrukcje wydarzeń z przeszłości, a także zloty motocyklowe czy różne koncerty. Przyciągającym uwagę punktem na obszarze Giżycka jest most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Jest to wyjątek w skali kraju. Co więcej, jest to jedna z kilku tego rodzaju konstrukcji w Europie. W wakacje miejsce przyciąga całe grupy przyjezdnych, którzy pragną zobaczyć moment zamykania.

Giżycko – nie tylko na wakacje

W Giżycku każda usługa turystyczna ma duże znaczenie dla aktywności całego miasta. Jednakże nieprzerwanie powiększają się inne dziedziny gospodarki. Dużą popularnością cechuje się przemysł lekki, a w szczególności wykonywanie rozdzielni elektrycznych, oświetlenia fabrycznego oraz światełek LED w postaci kolorowych łańcuszków świątecznych. Umacnia swoją pozycję także przemysł spożywczy. Jego przedstawicielami są przetwórnia mleczarska, wytwórnia sękaczy oraz kilka piekarń. Pełną listę przedsiębiorstw funkcjonujących w Giżycku z łatwością możesz znaleźć pod linkiem: https://gizycko.info.pl/. Wyróżnione są tam zarówno sklepy, jak i lokale usługowe.

Przede wszystkim warto zapoznać się z katalogiem banki Giżycko. Te miejsca mogą okazać się potrzebne w wielu wypadkach.

Wydarzenia w Giżycku

W Giżycku odbywają się coroczne eventy, które zachęcają do odwiedzenia miasta tłumy turystów z każdej strony państwa. Do najpopularniejszych uroczystości należą Festiwale Piosenki Żeglarskiej i Morskiej oraz koncerty organowe, które grane są w lato. Giżyckie ośrodki kultury troszczą się też o zainteresowaniach młodszych osób i dzieci. Organizowane są treningi w sekcjach tanecznych, muzycznych, aktorskich, plastycznych i fotograficznych. Dla seniorów ciekawymi zamiennikami są chór, grupa szachowa lub Klub Seniora. W Giżycku istnieje też kilka lokalnych gazet oraz serwisów internetowych. Nowości z regionu rozpowszechniane są też przez warmińsko-mazurskie rozgłośnie radiowe.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena