Zapotrzebowanie na usługi świadczone przez opiekunów osób starszych można dziś zaobserwować w praktycznie każdym kraju. Niemal nigdzie Polacy nie jeżdżą jednak tak chętnie, jak do Niemiec. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Na pierwszy plan wysuwa się to, że nie jest wcale daleko. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że zarobki opiekunek i opiekunów za zachodnią granicą są opisywane jako wysokie. 

Data dodania: 2023-02-07

Wyświetleń: 370

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zarobki opiekunki osób starszych w Niemczech bez tajemnic

Czas przyjrzeć się uważniej temu zagadnieniu i spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie o to, ile zarabia opiekunka w Niemczech. Czy zarobki te mogą w pewnym momencie wzrosnąć?

Co wpływa na zarobki opiekunki?


Przeglądając ogłoszenia w internecie można dość szybko zorientować się, że stawki oferowane opiekunkom osób starszych różnią się między sobą. Często wpływ na taki stan rzeczy ma lokalizacja, nie jest to jednak wcale jedyny czynnik, jaki brany jest pod uwagę. Wśród tych, które wydają się mieć największe znaczenie zwykle wymienia się:

  • doświadczenie zdobyte na tym stanowisku (kolejne wyjazdy do tego samego seniora są zwykle lepiej płatne),
  • czas trwania umowy (wyjazdy kilkumiesięczne są bardziej opłacalne niż kilkutygodniowe),
  • poziom znajomości języka niemieckiego,
  • doświadczenie zawodowe (w tym kursy pielęgniarskie i wykształcenie kierunkowe),
  • poziom skomplikowania opieki nad seniorem.
  • Często można zdobyć też szansę na wyższy zarobek mogąc pochwalić się referencjami. Pozytywna opinia wystawiana przez seniora opiekunce daje nadzieję, że innymi osobami starszymi będzie się ona w stanie zająć z równym zaangażowaniem.

 

Jak zwiększyć szansę na wysokie zarobki w Niemczech?


Jak już wspomniano, każdy kolejny wyjazd jest zwykle lepiej płatny. Opiekunka nabiera doświadczenia, może też podać namiary na osoby, które skorzystały już z pomocy i są w stanie potwierdzić, że współpraca z nią była udana. Istnieje jednak także kilka innych sposobów, aby zarabiać więcej.


Najważniejszym jest doskonalenie języka obcego. Opiekunka sprawnie posługująca się językiem niemieckim może nie tylko dotrzymywać seniorowi towarzystwa i o niego dbać, ale i pomagać mu podczas komunikacji z urzędami, lekarzami i innymi osobami z zewnątrz. Taka pomoc jest nie tylko wysoko ceniona, ale i dobrze płatna. Na spore zarobki można też liczyć doskonaląc swoje umiejętności. Jeszcze przed wyjazdem można zapisać się na kurs dla osób opiekujących się osobami starszymi. Jest on cennym wsparciem, bo pozwala na zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych. Wyjątkowe wsparcie gwarantują też dłuższe kursy organizowane przez szereg placówek edukacyjnych, na czele ze szkołami policealnymi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena