Prowadzenie własnej działalności bez względu na to, czy ma ona charakter usługowy, informacyjny, a może jest marką osobistą, wymaga wdrażania przemyślanych działań. W dzisiejszych czasach absolutna podstawa jest posiadanie własnej domeny internetowej, na której zamieścisz najważniejsze informacje dotyczące twojego punktu.

Data dodania: 2023-01-26

Wyświetleń: 136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co warto wiedzieć o domenie internetowej?

Jak wygląda zakup domeny internetowej i jaką domenę internetową wybrać, aby była najlepiej dopasowana do twoich potrzeb? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

  • Domena internetowa — jak dobrać nazwę domeny? 
  • Transfer domeny — co musisz wiedzieć na temat twojej strony www? 
  • Zakup domeny internetowej — kto to jest właścicielem twojej domeny?

Domena internetowa — jak dobrać nazwę domeny? 

Domena internetowa to nic innego jak wykupienie miejsca w sieci z indywidualnie przypisanym adresem URL. Ten pozwala każdemu użytkownikowi bezproblemowo za pomocą jednego kliknięcia przenieść się do proponowanej przez ciebie oferty. Zanim zdecydujesz się na zakup, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Pierwszym z nich jest z pewnością wielkość serwera. Ta uzależniona jest od wielu czynników. Z pewnością nie raz widziałeś informacje o przeciążonych serwerach przedstawiane przez sklepy internetowe, które ustawiły mega wyprzedaż. Oczywiście w przypadku strony, która obejmuje jedynie proste grafiki, czy zakres proponowanych usług oraz możliwość kontaktu, te mogą być nieco mniejsze. W przypadku jednak gdy w grę wchodzi hosting strony www oferującej sprzedaż wielu produktów, wybierz domenę o nieco większym zapleczu, która zapewni ci stabilność i szybkość podejmowanych działań. 

Domeny internetowe charakteryzują się nie tylko indywidualnie przypisanym numerem IP, ale również adresem domeny. Na jaki się zdecydować, planując start swojej strony www? Przede wszystkim musi on być unikatowy. Nie ma możliwości, abyś założył nazwę, która funkcjonuje już w świecie e-commerce. Co więcej, nazwa powinna być chwytliwa i łatwa w zapamiętaniu. Najlepiej, gdy nawiązuje do nazwy firmy, branży, w jakiej się obracasz lub wykorzystuje twoje imię i nazwisko w przypadku marki osobistej. Dobrze zastanów się, przed podjęciem decyzji, ponieważ wybrana nazwa domeny pozostanie z tobą i twoimi klientami tak długo, jak będziesz aktywnie działać na rynku. 

Transfer domeny — co musisz wiedzieć na temat twojej strony www? 

Mimo że formalnie jesteś właścicielem wybranej przez siebie domeny, jest ona przypisana do konkretnego operatora. Ten odpowiada za działanie serwerów, ewentualne przeciążenia i płynność działania witryny online. Co jednak zrobić, gdy dotychczasowy operator nie spełnia twoich oczekiwań? Dobrym rozwiązaniem może okazać się działanie zwane transferem domeny. To w zasadzie może zrobić nowy operator bez utraty dotychczasowych danych i zapisanych ustawień.

Oczywiście istnieje wiele innych powodów, dla których transfer domeny może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Czasem jest to odnowienie domeny. Niejednokrotnie zdarza się tak, że gdy startujesz z nowym biznesem, wyniki sprzedażowe nie są tak wysokie, aby pojemność serwera musiała być zwiększona. To jednak z upływem czasu może się zmienić. W takim przypadku również działaniem, jakie należy wykonać, jest przeniesienie bazy danych do nowej lokalizacji. 

Zakup domeny internetowej — jesteś właścicielem domeny

Mając własną witrynę online, jedynym musisz mieć świadomość, że jesteś jej jedynym właścicielem. Oznacza to, że zewnętrzna firma utrzymująca twoje dane na poszczególnych serwerach nie ma możliwości wykonania poszczególnych działań bez twojej wiedzy i zgody. Zapoznaj się z pełna oferta i dopasuj produkt do twoich potrzeb. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena