Wanna w łazience to marzenie wielu osób. Jeśli dysponujemy odpowiednio dużym metrażem, warto zdecydować się na model wolnostojący. Prezentuje się on niezwykle elegancko i oryginalnie, a przy tym pozwala na stworzenie prawdziwego SPA we własnym domu. To także świetny wybór dla wszystkich, którym marzy się luksusowe wnętrze

Data dodania: 2022-11-25

Wyświetleń: 242

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wanny łazienkowe wolnostojące – jak dopasować baterię?

Wanna wolnostojąca może być zamontowana na wiele sposobów. Ostatecznie wszystko zależy od naszych możliwości przestrzennych oraz wizji aranżacyjnej. Jeśli marzy się nam ekskluzywny pokój kąpielowy, wannę warto postawić w centralnym punkcie łazienki. Gdy jednak nie dysponujemy tak dużym metrażem, położenie bliżej ściany również jest dobrym pomysłem. Jak dopasować armaturę do takiej wanny?

Baterie do łazienki – najważniejsze informacje na ich temat

Kluczową kwestią w trakcie wybierania baterii wannowej jest dokładne przeanalizowanie umiejscowienia instalacji, które przekłada się na lokalizację samej armatury. Należy mieć na uwadze to, że dostęp do wanny musi być swobodny. Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu, położenie wszystkich większych sprzętów możemy zaplanować zawczasu. Dzięki temu instalacja znajdzie się w odpowiednim miejscu i sam montaż wanny oraz baterii nie zajmie zbyt wiele czasu. Nieco większy problem mamy, jeśli kupujemy mieszkanie z drugiej ręki lub chcemy przeprowadzić remont łazienki. Jeśli bardzo podobają się nam wanny wolnostojące umiejscowione na środku pomieszczenia, konieczne będzie wówczas kucie w posadzce i przeciągnięcie instalacji w odpowiednie miejsce. Choć te czynności wymagają poświęcenia sporej ilości czasu i pracy (a także środków finansowych), wykonuje się je tylko raz na wiele lat, a być może nawet na zawsze.

Wolnostojąca bateria do łazienki – kwintesencja elegancji

Baterie wolnostojące prezentują się efektownie i bardzo ekskluzywnie. Ich ważną zaletą jest uniwersalny charakter, jako że mogą zostać zamontowane w dowolnym miejscu w łazience – zarówno na środku, jak i przy ścianie. Taka armatura jest niestandardowym rozwiązaniem, dlatego jest polecana wszystkim osobom, które chcą podnieść estetykę pomieszczenia. Niestety niezależnie od tego, gdzie zostanie umieszczona wanna, w wielu przypadkach konieczne będzie kucie posadzki i doprowadzenie przyłączy pod baterię wolnostojącą. Jest to konieczne z uwagi na fakt, iż taka armatura jest montowana bezpośrednio na podłodze.

Wielootworowe baterie do łazienki

Kolejną ciekawą opcją są baterie wielootworowe, które montuje się na krawędzi wanny, w wyciętych otworach. Aby było to możliwe, konieczne jest zakupienie odpowiedniego modelu wanny, który posiada potrzebną liczbę otworów. W przypadku wanien akrylowych istnieje możliwość samodzielnego wycięcia otworów. Jest to powszechna praktyka, która jest też bezpieczna dla samego materiału. W takiej sytuacji trzeba jednak zdecydować się na wannę o wystarczająco szerokiej krawędzi. Wielootworowe baterie do łazienki są bardzo estetyczne, a przy tym pozwalają na dyskretne schowanie węża rączki prysznicowej.

Oprócz wyżej wymienionych rodzajów baterii można też spotkać baterie ścienne montowane podtynkowo lub natynkowo. To dobry wybór, jeśli wanna wolnostojąca ma być ustawiona bezpośrednio przy ścianie. Co więcej, jeśli przyłącza wody są już wyprowadzone ze ściany i do tej pory użytkowaliśmy klasyczną zabudowaną wannę, nic nie stoi na przeszkod

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena