Rośliny domowe to zazwyczaj bardzo kruche stworzenia. Chuchamy, dmuchamy. Podlewamy delikatnie, żeby przypadkiem nie przelać kwiatka, ale dostarczyć mu na tyle wody, aby rósł zachwycająco. Wyginamy się w dziwnych pozycjach podczas przechodzenia obok parapetu, by przypadkiem nie dotknąć delikatnych liści maranty, czy nie strącić łatwo wypadających z doniczek sukulentów. Cała ta gimnastyka może być nieco męcząca. Czy da się jej uniknąć?

Data dodania: 2022-11-08

Wyświetleń: 211

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy istnieje niezniszczalna zielona ściana?

Delikatność zielonej ściany

Zastanówmy się jednak najpierw, jak najczęściej przejawia się nieco anemiczna struktura standardowej zielonej ściany. Na co musimy uważać? Co często przytłacza jej opiekunów?

Uszkodzenia mechaniczne

Zniszczyć liść przypadkiem jest niezwykle łatwo. Wystarczy czasem dotknąć fragment nieco przesuszonej rośliny, by chwilę później zobaczyć rozdarcie. Dziury wypala w liściach słońce. Niezwykle wywrotne okazy (które mają krótkie i wątłe korzonki) często przy upadku doświadczają pewnych urazów. Nie wspominając już o ciekawskich rączkach dzieci, czy zamaszystych ogonach czworonogów.

Wrażliwość na wodę

Rośliny wrażliwe na wodę? Ale jak to? Wiele gatunków kwiatów doniczkowych bywa wysoce wymagająca odnośnie do ilości dostarczanej wody. Niejednokrotnie do podlewania trzeba podchodzić wręcz z aptekarską precyzją, by roślina przypadkiem „nie obraziła się na nas”. W przeciwnym razie zobaczymy smutny, zasychający liść lub żółte przebarwienia, charakterystyczne dla przelania.

Wszechobecny kurz

Rośliny mają chropowatą nawierzchnię. Co za tym idzie, kurz i pyłki chętnie się na niej osadzają. Przez to kwiaty tracą na swoim wyglądzie, ale nie tylko. Zalegający kurz utrudnia im fotosyntezę, czyli przeprowadzenie podstawowego procesu pokarmowego. Drobinki pyłków zasłaniają dostęp do światła słonecznego, które jest inicjatorem całego zajścia. Jeśli nie będziemy ścierać kurzu wystarczająco często, roślinka znacznie spowolni swój wzrost.

Co z zalaniami?

Chwila nieuwagi i bęc! Rozlewamy herbatę, kawę, czy sok. Jeśli roślinki znajdują się w pobliżu stołu – katastrofa gotowa. Rodzice małych dzieci na pewno przyznają, że nawet gdy kwiaty są oddalone od miejsca spożywania posiłków, jedzenie także może łatwo i magicznie, odszukać drogę do liści. Nie jest to tajemnicą, że rośliny nie lubią styczności z wrzątkiem, czy gorącymi daniami. Poparzone liście będzie trzeba usunąć z okazu.

Majtek za burtą!

W przypadku zielonej ściany problem wypadania kwiatów z doniczek może wydawać się błahy. Szczególnie gdy dekoracja jest w naszym domu nowością, a rośliny to tak na prawdę jeszcze małe sadzonki. Kiedy jednak podrosną i zaczną przyjmować całkiem pokaźne rozmiary, odkryjemy, że rośnie głównie część nadziemna. Korzenie są na tyle małe, że nie są w stanie utrzymać rośliny. Bywa to czasem problematyczne.

Czy da się tego uniknąć? Zielona ściana Plantia

Zielona ściana Plantia pozwoli Ci uniknąć wszystkich tych problemów. Szybko zapomnisz o uciążliwym podlewaniu, kłębach kurzu, czy brzydkich liściach. Tu odnajdziesz tylko piękno. Jak to możliwe? Za sprawą roślin syntetycznych, które są łatwe w obsłudze i perfekcyjnie ładne.

0 [ZERO] kurzu

0 [ZERO] uszkodzeń mechanicznych

Łatwe mycie

Możesz to mieć! Wystarczy jedno kliknięcie >>>TUTAJ<<<

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena