Dla osób pracujących przy biurku wybór właściwego fotela jest czymś niezwykle istotnym, ale dla gracza… Dla gracza jest to jeszcze ważniejsze z co najmniej kilku powodów. Czy od wyboru fotela może zależeć zwycięstwo w rozgrywce? Wydaje się, że to naciągana teoria, ale może mniej niż myślisz!

 

Data dodania: 2022-11-08

Wyświetleń: 314

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego fotel gamingowy jest tak ważny?

Liczy się przede wszystkim wygoda

Kiedy mówi się o wygodzie w przypadku foteli biurowych, ma się w głowie kontekst siedzenia paru godzin we względnym bezruchu. W przypadku gamerów zupełnie nie o to chodzi. Gra jest dynamiczna i siedzieć statycznie też się nie da. Dlatego dobry fotel dla gracza materiałowy, który podpiera ciało w różnych pozycjach i dynamicznie się do jego ułożenia dostosowuje, jest na wagę złota. To ważne, bo i stacja gamingowa jest urządzona zawsze indywidualnie – sklep z fotelami gamingowymi zawsze oferuje takie modele, które będą lepiej pasowały do różnych stanowisk i będą wygodne dla graczy o różnych przyzwyczajeniach.

Komfort wpływa na zdrowie

Długa gra może dawać przyjemność, ale jednak trzeba pamiętać, że długie przebywanie w pozycji siedzącej nie jest nigdy do końca zdrowe. Czy fotele gamingowe cokolwiek zmieniają? Okazuje się, że tak.

  • Fotel gamingowy materiałowy nie tylko podpiera ciało w odpowiedniej pozycji, ale też pozwala nie męczyć skóry – odpowiednia wentylacja i termoprzewodzenie sprawiają, że nawet po dość długiej sesji gier, można być nadal wypoczętym.
  • Wprowadzenie zagłówków, podpór lędźwiowych, podłokietników, a czasem i podnóżków pozwala zamienić materiałowy fotel gamingowy w autentyczne centrum dowodzenia, w którym można przebywać długo, nie obciążając niepotrzebnie kręgosłupa.
  • Niektóre fotele są skonstruowane w taki sposób, że same delikatnie wymuszają przyjęcie odpowiedniego ułożenia ciała, co zapobiega późniejszym dolegliwościom.

Z dobrego fotela przyjemniej się gra

Zgoda, grze jest wszystko jedno, na czym siedzi gracz, ale dla wielu gamerów ich stanowisko jest całym ich światem i dlatego ma być nie tylko komfortowe, ale też po prostu stylowe i przyjemne. Dlatego fotele gamingowe produkowane są w różnych kolorystykach, a ich forma też bywa bardziej rozbudowana, niż by to wynikało z funkcji podstawowych.

Dobry fotel jest w dużej mierze elementem wystroju. To szczególnie istotne w przypadku streamowania gry z kamerą na pokój. Wielu graczy stawia w takiej sytuacji na klasyczny fotel gamingowy biało-czarny, ale to nie jest jedyna opcja, szczególnie odkąd parę lat temu producenci sobie uświadomili, że nie brakuje graczy, którzy chcieliby prowadzić swoje rozgrywki z bardzo oryginalnie wyglądającego stanowiska.

Czy gry wygrywa się fotelem?

No nie, oczywiście, że nie. Ale dobry fotel może się naprawdę przyczynić do osiągania lepszych wyników. Szczególnie dobrze widać to po graczach zawodowych, którzy trenują naprawdę długo. Amatorzy mają jednak podobne potrzeby – siedząc wygodniej, ma się pełniejszą kontrolę nad grą i można ćwiczyć swoje umiejętności dłużej. Gdyby tak spojrzeć na tę sprawę, to fotel gamingowy rzeczywiście staje się istotnym narzędziem.

Nie można też zapominać o tym, że ewentualne problemy związane z długim siedzeniem w jednym miejscu, objawiają się często dopiero po latach. Tymczasem cena fotela gamingowego nie jest wysoka, a w dobrym sklepie można znaleźć takie, dzięki którym nie bolą plecy, nie trzeba się garbić, kark nie jest skręcony w nienaturalnej pozycji. To wszystko można zrobić, ale trzeba sobie zdać sprawę z tego, że fotel gamingowy od taboretu różni się nie tylko designem, ale przede wszystkim zamysłem, jaki przyświecał projektantom.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena