Okazji do wręczania prezentów jest sporo - czy to urodziny, rocznica czy obrona dyplomu - wielu szuka upominku nietypowego, który najlepiej przekaże wyrazy uznania czy podkreśli gorące uczucie. Każdy też pragnie, by wybrany podarunek cieszył obdarowaną osobą możliwie najdłużej. Bardzo często bliskim lub innym wręcza się róże, które niestety szybko więdną, a są często ulubionym sposobem na uradowanie innych. 

Data dodania: 2022-10-20

Wyświetleń: 403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Flower Box - wieczne róże jako wyjątkowy prezent na każdą okazję

Jednak ci, którzy kochają kwiaty, mogą wybrać idealną alternatywę dla zwyczajnych bukietów - flower boxy pełne wiecznych róż zachowują świeżość na lata, zachwycając swoim pięknem.

Co to jest box kwiatowy?

Flower boxy tworzą żywe kwiaty - to specjalne kompozycje z kwiatów ciętych, które nie układa się w tradycyjne bukiety, a umieszone są w specjalnie przygotowane pudełko na kwiaty. Flower boxy wymyślono na potrzeby konsumentów, którzy kochają dawać i przyjmować kwiaty, jednak nie są zadowoleni, że one szybko więdną. Ścięte wiązki trzymane w wazonie z wodą będą świeże zwykle najdłużej dwa tygodnie. Żadne zabiegi pielęgnacyjne nie są w stanie uchronić je przed zwiędnięciem przez okres kilku miesięcy.

Flower boxy z wiecznymi kwiatami

Tymczasem tworząc flower boxy z wiecznych róż, kwiaty poddaje się specjalnym zabiegom, dzięki którym bukiet w pudełku zachowuje swoją świeżość bardzo długi czas. Gotowy box kwiatowy może być też świetną ozdobą każdego wnętrza, bez zmartwień o podlewanie i inne czynności pielęgnacyjne. Nie trzeba się też obawiać, że dziecko czy kot przewróci i rozbije wazon pełen kwiatów. Jeśli chodzi o flower boxy - na rynku dostępny jest niemal każdy rodzaj oferty. Zazwyczaj box kwiatowy komponuje się z różami, które są najczęściej dobieranymi do prezentów.

Flower boxy z wiecznymi różami - jak powstają?

Flower boxy z róż przygotowuje się z całkowicie zakwitniętych okazów w swojej najpiękniejszej wersji. Te kwiaty ścina się, w odpowiedni sposób pozbawia wody i pokrywa specjalną substancją konserwującą na bazie gliceryny. Ciekawostką jest fakt, że taki proces pozbawia róże swojej naturalnej barwy, dlatego można nadać im niemal dowolny kolor, tworząc flower boxy w wielu odcieniach. Dzięki temu zyskuje się żywe kwiaty w pudełku, które cieszą nawet dwa lata.

Wieczne kwiaty w pudełku są bezpieczne

Co ważne, korzystanie z róż wiecznych jest całkowicie bezpieczne w kontakcie z człowiekiem - cała procedura odbywa się z wykorzystaniem tylko dopuszczonych do użytku codziennego preparatów. Takie kwiaty w pudełkach są też dobre dla alergików, zarówno jeśli chodzi o osoby zmagające się z problemami skórnymi, jak z tymi występującymi w układzie oddechowym. Box kwiatowy także nie będzie pleśniał czy gnił, przechowywany w sposób tradycyjny. W dodatku wieczne róże nie przyciągają żadnych owadów, jak komary, osy czy muszki.

Czy wieczne róż w pudełkach wymagają pielęgnacji?

Pudełka kwiatowe, do których umieszcza się róże, są całkowicie bezproblemowe w pielęgnowaniu. Przede wszystkim nie wymagają żadnego podlewania - woda wręcz może je zniszczyć, zaburzając cały proces konserwacji. Chociaż wyglądają jak żywe, nie wymagają już żadnych substancji odżywczych. Róże w pudełku wystarczy przechowywać w temperaturze pokojowej, na przykład na stole w jadalni, na komodzie, czy wszędzie tam, gdzie trzymany byłby tradycyjny bukiet. Warto więc wybrać raczej zacienione miejsca, by róże zachowały w pełni swoje właściwości estetyczne.

Box kwiatowy nie wymaga też żadnych innych zabiegów pielęgnacyjnych czy nakładu pracy własnej. Kiedy kwiaty w pudełku będą już zakurzone, można je delikatnie oczyścić miękkim pędzelkiem czy specjalnymi piórkami do kurzu. Te czynności można też powtarzać regularnie, by nie osiadła grubsza warstwa kurzu, a czyszczenie nie zniszczyło delikatnych płatków. Dzięki temu wygląd róż wiecznych będzie zawsze świeży i atrakcyjny.

Flowex boxy jako pomysł na prezent

Flower box, do którego wkomponowano piękne wieczne róże, to idealny prezent na niemal każdą uroczystość czy celebrację. Przede wszystkim sprawdzi się jako unikalny bukiet róż dla osoby ukochanej, z okazji pierwszej randki, walentynek czy rocznicy ślubu. Flower box kwiatowy będzie też świetnym wyborem jako uzupełnienie prezentu urodzinowego czy ślubnego. Pudełka kwiatowe sprawdzą się również na dzień matki czy babci lub dzień nauczyciela. Wieczne róże w pudełku na pewno wywołają zachwyt u obdarowanych i będą cieszyć oko wiele miesięcy, przypominając o cudownych chwilach.

Pudełko z wiecznych kwiatów dobre dla ekologii

Wieczne kwiaty w pudełku to również kompozycje najlepsze na upominek dla osób kochających naturę i szanujących środowisko. Oni właśnie, posiadając róże w pudełku, mogą cieszyć się świeżym bukietem w domu, bez konieczności kupowania co chwile ciętych wersji, które za chwilę zwiędną. Wręczając takim osobom flower box z wiecznymi różami, z pewnością wykona się piękny i niezapomniany gest.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena