Choć okna to zakup na długie lata, przychodzi po pewnym czasie użytkowania domu lub mieszkania taki moment, w którym warto pomyśleć o ich wymianie.

Data dodania: 2022-10-12

Wyświetleń: 230

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kiedy warto wymienić okna na nowe?

Sygnały, które mogą sugerować, że pora wymianę okien

Podstawową funkcją okien jest uszczelnianie, które ułatwia utrzymanie we wnętrzu optymalnej temperatury, a także ogranicza poziom hałasu. Dzięki szczelnym oknom w mieszkaniu jest ciszej, a dźwięki domowe nie są słyszalne na ulicy. Jeżeli widzisz, że Twoje okna PCV nie są już takie, jak kiedyś, regulacja nie daje rezultatów, pojawiły się straty ciepła, warto zastanowić się nad zakupem nowych okien. Oczywiście wyraźnym sygnałem zużycia jest także wypaczenie się ram lub uszkodzenia mechaniczne. W przypadku tego rodzaju wad możesz ewentualnie zacząć od wezwania fachowca, który podpowie, czy problem podlega naprawie.

Kiedy najlepiej jest wymienić okna?

Dobrym momentem na tego rodzaju inwestycję jest remont. Jeśli planujesz w mieszkaniu remont generalny, koniecznie ustal, czy za chwilę nie trzeba będzie potrzebna wymiana okien. W końcu wiąże się ona z dodatkowym bałaganem. Dobrze jest też wziąć pod uwagę walory estetyczne. Kiedyś okna PCV miały przede wszystkim białe ramy, dziś wybór jest znacznie szerszy. Stare okna czasem trudno jest już doczyścić, zlikwidować zażółcenia. Dodatkowo nowa technologia, w której powstają okna, sprawia, że mają one znacznie więcej zalet niż te, produkowane lata temu.

Warunkiem wymiany okien jednak jest optymalna temperatura powietrza. Nie zaleca się montażu okien ani podczas intensywnych upałów, ani przy dużych mrozach. Intensywny deszcz i opady śniegu również mogą spowodować przesunięcie terminu wykonania zlecenia.

Jeżeli chodzi o okres użytkowania okien, uzależniony on jest przede wszystkim od jakości produktu i może wynosić 10 lat, a może mocno przekroczyć 20. W tym miejscu zdecydowanie nie warto oszczędzać i stawiać na najtańsze produkty. Oszczędność będzie tylko pozorna. Gdzie zatem zamówić okna? Warszawa zapewnia wiele ofert, jednak zdecydowanie godnym polecenia jest producent stolarki okiennej Medrus https://oknawawa.pl.

Po zamontowaniu nowych okien z pewnością odczujesz różnicę. W domu zrobi się ciszej, a koszty ogrzewania zimą spadną, co w dzisiejszych czasach jest ogromnie ważne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena