Sprawdźmy, o co chodzi z jedzeniem z pudełka, czyli gotowymi daniami dostarczanymi nam przez firmę cateringową. Jak takie usługi przekładają się na ilość kalorii i ceny serwowanych posiłków.

Data dodania: 2022-10-03

Wyświetleń: 381

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

A co ty wiesz o diecie pudełkowej?

Dieta pudełkowa to za mało?

Najczęstszym powodem, dla którego ludzie kręcą nosem na myśl o diecie w pudełku, jest ilość jedzenia, czy też, mówiąc specjalistycznie, wartość kaloryczna. W końcu, kiedy gotujemy w domu, zawsze możemy pokusić się o dokładkę. W przypadku diety cateringowej nie ma tak łatwo. Spokojnie, dieta pudełkowa Wrocław nie głodzi swoich klientów. Prawda jest taka, że choć kalkulator oblicza wartość kaloryczną dla twojego organizmu, koniec końców ty sam decydujesz, czy chcesz sobie podwyższyć ilość spożywanych kalorii do takiej, która cię interesuje. Co więcej, przed zamówieniem masz możliwość zamówienia dodatkowego posiłku. Nie zapominajmy, że głównym powodem, dla którego powinieneś rozważyć zakup cateringu, jest twoje zdrowie.

Oszczędność czasu

Bądźmy szczerzy, dieta pudełkowa to idealna opcja do osób zabieganych, którym zwyczajnie brakuje czasu na gotowanie w domu. Proces przygotowania posiłków zaczyna się już od planowania listy zakupów. Trzeba zaplanować, co na śniadanie, co na obiad, co na kolację, a co w międzyczasie. Trzeba dojechać do sklepu, krążyć między alejkami, stać w kolejkach, dźwigać siaty, rozpakowywać je do lodówki, potem stać w kuchni, smażyć tego nieszczęsnego jednego naleśnika całe wieki, a finalnie zmyć naczynia. Gdyby tak wyłączyć wszystkie te czynności z naszej codziennej rutyny okazuje się, że z https://dietykieta.pl/ oszczędzasz dużo czasu. Możesz go poświęcić na dłuższe spanie, spędzenie czasu z dziećmi, książkę, hobby, spacer. Na cokolwiek.

Oszczędność pieniędzy

Ktoś znów powie, że przecież gotowanie w domu zawsze wychodzi taniej. Faktycznie, catering pudełkowy nie należy do najtańszych, w końcu cena wychodzi niekiedy ponad 60 złotych za jeden dzień. Lecz pomyślmy długoterminowo, uwzględniając wszystkie czynniki:

  • Mniejsze zużycie wody;
  • Mniejsze zużycie gazu i prądu;
  • Stałe ceny posiłków przy wykupionym dwudziestodniowym pakiecie;
  • Brak konieczności chodzenia na zakupy po produkty żywnościowe takie jak chleb, mało czy wędliny (diety obejmują pięć lub trzy posiłki dziennie, w zależności od wyboru klienta).

Każdy musi sam sobie wyliczyć, czy takie rozwiązanie mu pasuje i czy różnica między domowym gotowaniem a dietą w pudełku przemówi na korzyść tej drugiej.

Zdrowie w pudełku

Człowiek musi jeść dużo i różnorodnie. Dieta w pudełku stwarza wyśmienitą okazją do kosztowania nowych dań, których sami nie potrafilibyśmy zrobić, nowych kombinacji smakowych z użyciem innych produktów, warzy i owoców. Ponadto dieta bierze pod uwagę indywidualne preferencje – nasze choroby, alergie czy gusta (jeśli nie lubisz szpinaku, wystarczy, że odznaczysz go z listy produktów, których sobie nie życzysz).

A na koniec, kwestia ekologii – pudełka wykonywane są nie z plastiku, a z odnawialnych materiałów.

Podsumowując, jeśli jeszcze nie przekonałeś się do cateringu pudełkowego, warto spróbować, a rezultaty mogą cię pozytywnie zaskoczyć.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena