Własny biznes to świetny sposób na samodzielne zarządzanie swoją pracą i zapewnienie sobie dochodu z ogromnym potencjałem na rozwój. Wiele osób szuka swojej szansy w branży handlowej. Początki mogą być trudne – sprawa jest jednak znacznie łatwiejsza, gdy zdecydujemy się na sklep franczyzowy.

Data dodania: 2022-08-10

Wyświetleń: 254

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak otworzyć własny sklep?

Sieć franczyzowa, czyli jak otworzyć własny sklep przy niskim wkładzie

Czym jest sieć franczyzowa? To przeważnie bardzo duży gracz na rynku, który od lat rozwija swój modelu biznesowy. Współpracujący z sieciami drobni przedsiębiorcy mają znaczący wpływ na powodzenie całej sieci. Do ich zadań należy zatrudnianie pracowników, zarządzanie każdym aspektem funkcjonowania placówki oraz radzenie sobie ze wszystkimi wyzwaniami związanymi ze sprzedażą.

To całkiem długa lista obowiązków – identyczne czynności muszą wykonywać szefowie samodzielnych sklepów. Czym zatem wyróżniają się sklepy franczyzowe? To przede wszystkim szansa dla osób, które mają odpowiednie umiejętności przedsiębiorcze dużą motywację i chęć prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, lecz brakuje im odpowiednich środków na start.

Zamiast inwestowania znacznej części swoich oszczędności lub korzystania z kredytów nowi franczyzobiorcy muszą jedynie wnieść stosunkowo niewielki wkład początkowy. To świetna okazja na sprawdzenie swoich silnych i słabych stron oraz skonfrontowanie się ze światem biznesu i zarządzania.

Sklepy franczyzowe pomagają zdobyć doświadczenie

W przypadku samodzielnego biznesu największą przeszkodą na start mogą być wysokie wymagania dotyczące własnych środków.

To umiejętności budują biznes w 2022 roku – musimy być w stanie wprowadzić odpowiednią infrastrukturę i skorzystać ze sprawdzonych systemów sprzedaży. Mamy tutaj jednak pewien paradoks: bez własnego sklepu nie jesteśmy często w stanie zdobyć wspomnianego doświadczenia. Ponownie z pomocą przychodzi sieć franczyzowa – to model, który zapewnia bezpieczne środowisko do rozwijania własnego zmysłu przedsiębiorczości, dzięki dostępowi do wiedzy i stałego wsparcia większej marki. Warto pamiętać, że jest to współpraca, która ma być korzystna dla obu stron. Z tego powodu w ramach franczyzy możemy liczyć nam.in. na programy szkoleniowe oraz inwestowanie w nasz własny rozwój.

Jak otworzyć własny sklep? Możemy skorzystać z bardzo ciekawej oferty

Sieć franczyzowa Żabka oferuje swoim franczyzobiorcom bardzo korzystne warunki. Jeśli zdecydujemy się na zostanie  franczyzobiorcą możemy liczyć na pomoc sieci od samego początku i atrakcyjne warunki współpracy.

Spełnienie warunków franczyzy jest stosunkowo proste. Należy przede wszystkim skupić się na tym, by nasz biznes nie odstawał standardami od innych sklepów Żabka. Poza tym sklepy powinny być  otwarte przez 7 dni w tygodniu.

 Otwarcie sklepu franczyzowego Żabka wiąże się ponadto z wymogiem wniesienia ok. 5 000 złotych wpłaty własnej. To kwota znacznie niższa niż wydatki związane z założeniem własnego sklepu. Należy też przejść rekrutację oraz szkolenia, i zakończyć je zdaniem egzaminu końcowego. Jak otworzyć własny sklep i co możemy otrzymać z takiej współpracy?

Współpraca z Żabką – jak otworzyć własny sklep z zielonym szyldem?

Sklepy franczyzowe Żabka przekazywane są przedsiębiorcom z pełnym wyposażeniem – meblami, urządzeniami AGD, regałami – a także w pełni zatowarowane. Początkowa kwota ok. 5 tysięcy złotych pozwala na opłacenie kasy fiskalnej, koncesji i produktów regionalnych, które są kupowane od lokalnych przedsiębiorców. Zyskujemy ponadto dostęp do wszystkich systemów komputerowych, wsparcia serwisowego czy reklamowego, nowoczesnych narzędzi technologicznych czy bezpośrednich dostaw towaru do sklepów – to bardzo ważne w prowadzeniu współczesnego sklepu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena