Włosy stanowią jeden z istotnych elementów naszego wyglądu. Niejednokrotnie nadają styl, określają charakter oraz pomagają w lepszym samopoczuciu. Odpowiednio dobrana fryzura stanowi ważny czynnik w kontekście odbioru przez inne osoby. To swego rodzaju wizytówka, którą potwierdza przysłowie mówiące o tym, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. W związku z tym powinniśmy dbać o nasz wygląd w możliwie najlepszy sposób. 

Data dodania: 2022-08-02

Wyświetleń: 323

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą maszynkę do samodzielnego strzyżenia

W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie to zrobić nawet w zaciszu domu. Własna, dobra maszynka do włosów zatroszczy się o naszą fryzurę. Warto jednak wiedzieć, jak dokonać najlepszego wyboru.

Na jakie cechy warto zwrócić uwagę?

Oferta rynkowa jest w dzisiejszych czasach na tyle szeroka, że często trudno jest samodzielnie dokonać odpowiedniego wyboru. W takich przypadkach warto kierować się wskazówkami, które sprawią, że nasz zakup będzie służył nam na lata.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na cenę. Najtańsze rozwiązania są z reguły mało przydatne i mogą doprowadzić do niezadowalającego efektu. Wszystko przez to, że zastosowane ostrza potrafią być nieprecyzyjne, a sam proces strzyżenia może kojarzyć się bardziej z wyrywaniem włosów, aniżeli obcinaniem. Nie oznacza to, że od razu musimy wydawać krocie i zaopatrzyć się w najdroższą możliwą opcję. Godne uwagi są maszynki od sprawdzonych producentów, ze średniej półki cenowej.

Dobra maszynka do strzyżenia włosów charakteryzuje się odpowiednimi parametrami w zakresie mocy oraz rodzaju zasilania. Generalnie rzecz biorąc, im wyższa moc, tym urządzenie będzie w stanie poradzić sobie z trudniejszymi włosami. Nie bez znaczenia dla wygody strzyżenia jest to, czy urządzenie zostało wyposażone w akumulator, czy posiada standardowe zasilanie na kabel. Zdecydowanie proponujemy skłonić się ku pierwszej opcji, dzięki której nie będziemy ograniczać naszego zakresu ruchów.

Pozostałe czynniki skłaniające do wyboru

Poza wymienionymi wyżej parametrami technicznymi warto zauważyć, że do zakupu mogą nas skłonić dodatkowe udogodnienia. Zwróćmy uwagę na dołączane akcesoria, takie jak np. ilość nakładek. Większa liczba pozwoli nam na dokładniejsze manewrowanie sprzętem i przyczyni się do tworzenia pięknych, płynnych przejść pomiędzy włosami.

Co więcej, zainteresujmy się możliwością regulacji długości strzyżenia bez nakładek. Jest to szczególnie przydatne w momencie tworzenia fryzur męskich typu skin fade. Dobrej jakości maszynka do włosów powinna być również wyposażona w ostrza, które charakteryzują się zdolnością samodzielnego ostrzenia. Najlepsza maszynka do strzyżenia włosów ma ostrza wykonane z ceramiki, bądź tytanu. Niemniej jednak są to bardzo drogie alternatywy, w związku z czym do użytku domowego równie dobrze sprawdzi się opcja ze stali.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena