Sposobów na ogrzanie domu jest wiele. Tym, który cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością są pompy ciepła. Mówi się o nich coraz więcej z uwagi na to, że są przyjazne dla środowiska naturalnego. Wskazuje się, że z powodzeniem zastąpią one piece węglowe i gazowe. W sprzedaży dostępne są obecnie różne pompy ciepła, co skutkuje trudnościami przy ich wyborze. 

Data dodania: 2022-07-11

Wyświetleń: 366

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dobór pompy ciepła – jak odpowiednią dopasować ją do domu?

Wielu właścicieli domów nie wie, na jaką pompę postawić, aby sprawdziła się ona naprawdę dobrze. Spróbujemy więc doprecyzować, co należy brać pod uwagę, aby wybrany model nie sprawiał problemów i zapewniał ciepło w sezonie jesienno – zimowym.

Jakie parametry pompy ciepła mają największe znaczenie?

Wybierając pompę ciepła do domu – bez względu na to, czy tego nowego, czy poddawanego modernizacji – należy zwrócić uwagę na następujące parametry budynku:

  • energia użytkowa;
  • energia końcowa;
  • energia pierwotna.

EP, czyli energia pierwotna, mówi o tym, że budynek spełnia wytyczne, które znaleźć można w Warunkach Technicznych. Dostarcza informacji na temat tego, jak wiele energii trzeba dostarczyć do budynku. Z kolei energia końcowa mówi nam o tym, jak dużo będziemy musieli zapłacić. Jeśli chodzi o pompę ciepła, największe znaczenie ma parametr energii użytkowej. Mówi o tym, jak dużo energii musi trafić do budynku, aby ewentualne straty zostały pokryte.

Na jaką technologię postawić, aby pompa ciepła sprawdziła się naprawdę dobrze?

Wybierając pompę ciepła, należy pamiętać, że musi ona współgrać z rodzajem instalacji, na którą się zdecydujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie płaszczyznowe. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się ona w przypadku tradycyjnych grzejników. Trzeba jednak pamiętać, że na wydajność odbiorników wpływa temperatura, jaka ma panować w pomieszczeniu. Wszystkich zainteresowanych bliżej tym tematem odsyłamy na stronę https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/dobor-pompy-ciepla-do-nowego-i-modernizowanego-domu-na-co-zwrocic-uwage/.Warto pamiętać, że jeśli pompa ciepła jest odpowiednio dopasowana do budynku sprawdzi się naprawdę świetnie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena