Jeden z popularniejszych wakacyjnych kierunków to właśnie hiszpańska Teneryfa. Atrakcje, które oferuje ta wyspa, przyciągają turystów z całego świata, i to niemal przez cały rok! Sprawdź, jakie są najciekawsze i najbardziej znane atrakcje Teneryfy.

Data dodania: 2022-06-01

Wyświetleń: 376

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co oferuje Teneryfa? Atrakcje to tylko część tego, co znajdziesz na hiszpańskiej wyspie!

Zaplanowałeś i wybrałeś miejsce, w którym spędzisz wakacje: Teneryfa. Atrakcje, które tam znajdziesz, odpowiedzą na dosłownie każde potrzeby i gusta. Preferujesz aktywny wypoczynek i odkrywanie lokalnej fauny i flory? A może wolisz poznawać historię i architekturę? Czy jednak postawisz na wylegiwanie się na plaży i kąpiele w morzu? To wszystko znajdziesz właśnie na Teneryfie!

Teneryfa – atrakcje, które na ciebie czekają

Teneryfa to piękna wyspa. Krajobraz jest zróżnicowany, z górami, lasami i plażami w zasięgu ręki. Góra Teide, najwyższa góra w Hiszpanii, jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego odwiedzającego wyspę. Lasy na Teneryfie są domem dla różnych rodzimych drzew i roślin, i są doskonałym miejscem, aby uciec przed upałem słońca. 

Plaże na Teneryfie są jednymi z najlepszych na świecie, ze złotym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Dowiedz się więcej z artykułu: https://travelers.pl/teneryfa-atrakcje

Najważniejsze atrakcje turystyczne na Teneryfie

Teneryfa jest największą z siedmiu Wysp Kanaryjskich i jest popularnym miejscem turystycznym ze względu na swój całoroczny łagodny klimat, piaszczyste plaże i wulkaniczny krajobraz. Głównym miastem wyspy jest Santa Cruz de Tenerife, które jest również stolicą wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich. 

Niektóre z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych na Teneryfie to Park Narodowy Teide, Góra Teide, Loro Parque, Siam Park i Las Piramides de Güimar. 

Park Narodowy Teide jest domem dla Mount Teide, najwyższego szczytu Hiszpanii i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Park oferuje wspaniałe widoki na otaczający krajobraz, a także możliwość wędrówki na szczyt. 

Loro Parque to jeden z największych na świecie parków tematycznych dla zwierząt, w którym występują delfiny, lwy morskie i papugi. Więcej informacji o tym parku znajdziesz w artykule: https://travelers.pl/loro-park

Siam Park to park tematyczny o tematyce wodnej, w którym znajdują się przejażdżki, zjeżdżalnie i basen z falami. Las Piramides de Güimar to seria piramid, które zostały zbudowane przez tubylczy lud Guanches, który zamieszkiwał Teneryfę przed podbojem hiszpańskim. Dziś są one jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych, które oferuje Teneryfa. Atrakcje taka jak ta są tu naprawdę liczne.

Siam Park

Siam Park to park wodny znajdujący się na Wyspach Kanaryjskich. Na terenie parku znajduje się szereg atrakcji, w tym zjeżdżalnie, baseny z falami i leniwa rzeka. W Siam Parku znajduje się również najwyższa na świecie wolnostojąca zjeżdżalnia wodna, Tower of Power. W parku można skosztować różnych potraw, w tym kuchni tajskiej i międzynarodowej. Siam Park jest otwarty przez cały rok i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych na Teneryfie.

Loro Park

Loro Park to obowiązkowe miejsce dla każdego miłośnika zwierząt odwiedzającego Teneryfę. Park jest domem dla wielu różnych ptaków, ssaków i gadów, w tym papug, goryli i lwów morskich. Zwiedzający mogą zobaczyć zwierzęta z bliska w naturalistycznych wybiegach, a codziennie odbywają się tu także pokazy z ich udziałem. 

Loro Park to nie tylko wspaniałe miejsce do oglądania zwierząt, ale także jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na wyspie. Park jest otwarty codziennie od 9:30 do 18:00, a bilety można kupić przez Internet lub przy bramie.

Najważniejsze lotniska na teneryfie

Jakie opcje transportu oferuje Teneryfa? Lotniska obsługujące międzynarodowy i krajowy (hiszpański) ruch lotniczy są dwa.

Lotnisko Tenerife North, dawniej znane jako Los Rodeos, jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem na wyspie i obsługuje głównie ruch krajowy oraz loty na Wyspy Kanaryjskie. Znajduje się ono w gminie Santa Cruz de Tenerife, około 17 kilometrów od centrum miasta. Lotnisko Teneryfa Południe, dawniej znane jako Lotnisko Reina Sofia, jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na wyspie i obsługuje zarówno ruch krajowy, jak i międzynarodowy. Znajduje się ono w gminie Granadilla de Abona, około 60 kilometrów od Santa Cruz de Tenerife. Oba lotniska są obsługiwane przez wiele linii lotniczych, w tym Ryanair, Easyjet, British Airways i Iberia.

Mniej znane atrakcje Teneryfy

Chociaż Teneryfa jest najbardziej znana ze swoich słonecznych plaż i przyjaznej turystom atmosfery, wyspa ma do zaoferowania wiele innych atrakcji. Na Teneryfie znajduje się na przykład jeden z największych wulkanów na świecie – góra Teide. Turyści mogą wjechać kolejką linową na szczyt wulkanu, gdzie czeka na nich wspaniały widok na wyspę. Na Teneryfie znajduje się również wiele wyjątkowych muzeów, takich jak Muzeum Przyrodnicze i Antropologiczne, w którym zgromadzono bogatą kolekcję artefaktów pochodzących z Wysp Kanaryjskich. 

Znajduje się tu również kilka pięknych szlaków turystycznych, które wiją się wśród bujnych krajobrazów Teneryfy. Tak więc, czy szukasz relaksujących wakacji na plaży, czy też wycieczki pełnej przygód, Teneryfa ma coś do zaoferowania każdemu.

Już wiesz, co oferuje Teneryfa. Atrakcje na tej wyspie są naprawdę zróżnicowane i liczne. Odpowiadają na potrzeby każdego rodzaju turysty: zarówno tego, który po prostu chce smażyć się na plaży, jak i tego, który woli odkryć lokalną faunę i florę albo wręcz przeciwnie: architekturę i historię. Jedno jest pewne – wczasy na Teneryfie będą niezapomniane!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena