Coraz częściej w ogrodach pojawiają się fotele wiszące. Są one bardzo efektowne, zapewniają dużą wygodę i pozwalają na relaks na świeżym powietrzu. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, więc wybór nie jest prosty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając idealny fotel do ogrodu.

Data dodania: 2022-05-26

Wyświetleń: 623

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać wygodny fotel wiszący do ogrodu?

Wiszące fotele ogrodowe – z jakiego materiału mogą być wykonane?

Sposób użytkowania wiszących foteli sprawia, że są narażone na działanie różnych warunków atmosferycznych. O ile większość osób chowa fotele wiszące na zimę i dzięki temu nie oddziałują na nie takie czynniki jak ujemne temperatury. To nie znaczy, że każdy fotel będzie odpowiedni do użytku latem na ogrodzie. Nadal będzie on narażony na działanie temperatur, tylko w tym przypadku bardzo wysokich. Dodatkowo w miesiącach letnich wszystkie meble zewnętrzne są narażone na większą ekspozycję na słońce oraz opady deszczu.

Analizując powyższe czynniki, naturalne jest, że wybór materiału, z jakiego wykonany jest fotel wiszący to kluczowa sprawa. Najlepszym wyborem są fotele wiszące wykonane z technorattanu. Jest materiał syntetyczny, produkowany na wzór naturalnego rattanu. Technorattan oferuje wszystkie cechy, które są niezbędne dla mebli wykorzystywanych na zewnątrz: odporność na słońce i wilgoć oraz trwałość. Dzięki temu fotel wiszący z technorattanu będzie przez długi czas ozdabiał ogród oraz pozwalał na chwile relaksu.

Czym się kierować wybierając fotele wiszące ogrodowe?

Czynników, które warto wziąć pod uwagę, wybierając fotel wiszący do ogrodu, jest więcej. Oprócz materiału, z którego jest wykonany, są to jeszcze: kształt, kwestie wizualne, gabaryty, limit wagowy i sposób montażu. Kształt fotela to bardzo ważne kryterium z punktu widzenia komfortu. Jedni lubią fotel bardziej otwarty, a inni zabudowany. Z tego względu wybór jest bardzo indywidualny, ale szeroka oferta pozwoli dopasować kształt do swoich potrzeb.

Drugim czynnikiem, który trzeba rozważyć, są kwestie wizualne. Również jest to bardzo indywidualny wybór, gdyż wiszące fotele są dostępne z większymi lub mniejszymi dodatkami. Dzięki temu zarówno fani rozwiązań minimalistycznych, jak i bardziej ozdobnych. Następne dwa elementy – gabaryty i limit wagowy – są ze sobą dość mocno związane. W przypadku gabarytu fotela wiszącego należy wziąć pod uwagę wielkość ogrodu, by nie został on cały zastawiony. W przypadku limitu wagowego najważniejsza jest liczba osób, które będą korzystały z fotela. Również inny limit wagowy będzie potrzebny dla osób dorosłych i dla dzieci, które będą korzystały z fotela.

Ostatnim czynnikiem jest sposób montażu. W tym przypadku wyróżniamy dwie możliwości: montaż na stojaku lub powieszenie na suficie. Wiszące fotele montowane do sufitu są stabilniejsze, jednak nie zawsze jest tak możliwość. W takiej sytuacji fotel wiszący na stojaku będzie jedynym rozwiązaniem. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem fotela wiszącego lub hamaka wiszącego do swojego ogrodu, sprawdź naszą ofertę na stronie https://meblemoskala.pl/hamaki-fotele-wiszace-hustawki/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena