Coraz więcej osób decyduje się na szklarnie ogrodowe, które oprócz walorów estetycznych pozwalają też na zrównoważoną uprawę kwiatów, warzyw i owoców oraz uzyskanie dorodnych plonów.

Data dodania: 2022-01-24

Wyświetleń: 560

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Szklarnie ogrodowe

Szklarnia w ogrodzie - zdrowie i pasja

Co ciekawe, jeszcze kilkanaście lat temu szklarnie ogrodowe były rozwiązaniami stosowanymi głównie w gospodarstwach, w których uprawiano warzywa i rośliny na sprzedaż. Obecnie coraz częściej pojawiają się w przestrzeni obok domów, a wybierając je zwraca się uwagę na ich właściwości oraz estetykę. Wybór szklarni wiąże się również z coraz większą świadomością co do wartości odżywczej warzyw i owoców z własnej szklarni lub też ogródka, które nie zawierają pestycydów i nawozów sztucznych.

W obecnym czasach, gdy moda na bycie EKO wzrasta z roku na rok, szklarnia ogrodowa staje się czymś więcej niż tylko niekonwencjonalną dekoracją ogrodu, zapewniającą oszczędności finansowe. To też sposób na zdrowe i ekologiczne uprawy.

Szklarnie ogrodowe - www.sklep.arlenteam.pl

Jakie funkcje spełniają szklarnie ogrodowe?

Do podstawowych funkcji szklarni ogrodowych zalicza się zapewnienie roślinom odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju oraz wydłużenie okresu wegetacji. Takie zastosowanie szklarnie miały już od momentu pojawienia się w starożytnym Rzymie i nie zmieniło się to do dzisiaj. W Polsce szklarnie ogrodowe są tym bardziej potrzebne, że pozwalają na dobre uprawy niezależnie od klimatu, który bywa utrudnieniem dla ogrodnictwa. Zwłaszcza w ostatnich latach obserwuje się zmienne warunki pogodowe, które szkodzą uprawie świeżych warzyw. Dzięki szklarniom możliwe jest uzyskiwanie wysokich plonów oraz uprawianie nawet egzotycznych roślin.

Szklarnie ogrodowe zapewniają zdrowe i w pełni ekologiczne uprawy, co wpisuje się w styl życia wielu osób. Dzięki możliwości uprawiania własnych warzyw, owoców i ziół można dbać o zdrowie, sięgając świadomie po produkty pozbawione pestycydów i sztucznych dodatków. Co więcej, samodzielnie wyhodowane warzywa czy zioła smakuje znacznie lepiej niż te kupione w markecie i mają większe wartości odżywcze oraz wyższe zawartości witamin. Do tego wszystkiego należy dodać satysfakcję jaką daje wysiłek fizyczny podczas pracy w szklarni. Dla wielu osób jest to hobby, które dodatkowo dobrze wpływa na samopoczucie i pozwala wprowadzić aktywność fizyczną do codziennego życia.

Znajdź idealną szklarnię ogrodową i zaoszczędź!

Szklarnie ogrodowe nie są drogimi budowlami. To często bardzo proste konstrukcje, które można wykonać samodzielnie, np. z folii lub też szkła. Obecnie jednak alternatywą dla tego typu konstrukcji są cieplarnie wykonane z poliwęglanu, który jest materiałem bardzo trwałym, a jednocześnie zapewnia optymalne warunki to wzrostu i rozwoju warzyw i ziół.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór szklarni ogrodowych o różnych wymiarach, dostosowanych do potrzeb wielu gospodarstw domowych. Osoby początkująca, które dopiero zaczynają zajmować się uprawą, mogą zdecydować się na mniejsze cieplarnie, które z czasem można powiększyć o dodatkowe segmenty.

Dla wielu osób szklarnie poliwęglanowe są produktami dosyć drogimi, jednak warto wiedzieć, że to budowle o dobrym stosunku jakości do ceny. Biorąc pod uwagę fakt, że będą służyć przez wiele lat, a jednocześnie zapewnią optymalne warunki do uprawy, to można śmiało powiedzieć, że są bardzo dobrą inwestycją.
Poliwęglan posiada bardzo wysokie parametry jakościowe i jest odporny na wiatr, śnieg, promienie UV. Ponadto bardzo dobrze sprawdza się nawet na terenach narażonych na zmienne warunki pogodowe, dzięki czemu znacząco przewyższa możliwości szklarni foliowej lub też tunerów ze szkła. Szklarnie poliwęglanowe polecane są także osobom, które szukają szklarni prostych w montażu i obsłudze. To też idealne rozwiązania dla tych osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z uprawą roślin szklarniowych. Dzięki możliwości rozbudowy można z czasem powiększyć szklarnię o dodatkowe segmenty, dzięki czemu nie ma konieczności wymiany jej na nową, a to oznacza oszczędność.

Dlaczego warto w profesjonalne szklarnie ogrodowe?

Szklarnie ogrodowe zapewniają cały wachlarz dodatkowych możliwości, których nie mają właściciele ogródków. Działają jak swoista tarcza na rośliny, chroniąc je przed deszczem, gradem i innymi zmianami pogody, które mogłoby negatywnie wpływać na uprawę. Warto pamiętać, że w naszym klimacie część warzyw i owoców nie nadaje się do uprawy na otwartej przestrzeni. Co więcej, dobrej jakości cieplarnie pozwalają zorganizować codzienne zadania związane z przydomową uprawą warzyw i ziół. Zapewnia to komfort, ponieważ w jednym miejscu posiada się wszystkie nasiona do zasadzenia, a ponadto w szklarni można też przechowywać narzędzia ogrodowe czy wodę do podlewania. W ten sposób zyskuje się też niezależność od pór roku, ponieważ uprawę w szklarniach może zacząć znacznie szybciej niż na otwartej przestrzeni, a samo owocowanie jest znacznie dłuższe. W ten sposób wydłuża się sezon na dostęp do świeżych warzyw i ziół.

Szklarnie ogrodowe do sposób na zdrowie, a dzięki tak nowoczesnym rozwiązaniom jak szklarnie poliwęglanowe zyskuje się pełną kontrolę nad całym procesem rozwoju warzyw i owoców. Dlatego jednorazowa inwestycja w nowoczesną szklarnię poliwęglanową to polecane rozwiązanie, które pozwala cieszyć się możliwością dostępu do domowych, w pełni zdrowych i naturalnych warzyw, ziół i owoców.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena