Zarządzanie nawet niewielkim obiektem noclegowym można usprawnić, decydując się na program hotelowy. Otwierasz hostel, pensjonat lub hotel i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając takie oprogramowanie? Poznaj kilka praktycznych wskazówek.

Data dodania: 2022-05-26

Wyświetleń: 347

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Program hotelowy – czym się kierować przy jego wyborze?

Jakie moduły i opcje posiada program hotelowy?

Dostawcy oprogramowania dla obiektów noclegowych najczęściej proponują kilka wersji programu hotelowego. Różnica między nimi sprowadza się do dostępnych funkcji i modułów. W przypadku małych obiektów noclegowych jest ich mniej, są też mniej rozbudowane. Przykładowe funkcje, w jakie może być wyposażony program hotelowy, to:

  •  Moduł rezerwacji – pozwala on na bieżąco monitorować obłożenie obiektu noclegowego
  •  Moduł klientów – zapisywane są w nim wszystkie osoby, które skorzystały z noclegu w danym obiekcie
  •  Moduł pokoi – usprawnia on administrowanie pokojami dostępnymi w ramach obiektu noclegowego
  •  Moduł usług – przydaje się, gdy obiekt noclegowy oferuje gościom dodatkowe usługi, np. strefę SPA
  •  Moduł statystyk – ułatwia on podejmowanie decyzji biznesowych

Zamierzasz prowadzić niewielki pensjonat? W tej sytuacji program hotelowy może być wyposażony jedynie w kilka modułów. Najważniejsze jest, aby odpowiadały one Twoim potrzebom i rzeczywiście ułatwiały zarządzanie obiektem.

Czy program hotelowy jest intuicyjny w obsłudze?

Wybrany program hotelowy powinien być prosty w obsłudze. Najlepiej, aby wymagał jedynie krótkiego przeszkolenia. Chcesz uniknąć zakupu programu, który nie będzie spełniał Twoich oczekiwań? Sprawdź, czy wybrane przez Ciebie oprogramowanie można przetestować. Wielu dostawców umożliwia wypróbowanie swoich produktów przez określony czas, np. 30 dni.

Intuicyjny w obsłudze program hotelowy pozwala uniknąć problemów w razie rotacji pracowników. Inaczej mówiąc, czas wdrożenia nowego pracownika w obsługę oprogramowania będzie ograniczony do minimum.

Czy program hotelowy jest dostępny w wersji płatnej?

Prowadzenie biznesu zawsze wiąże się z wydatkami. Każdy, kto dopiero otwiera hotel czy pensjonat, chce zminimalizować koszty – to naturalne. Właśnie dlatego sprawdź, czy program hotelowy jest odpłatny. Jeżeli tak, zorientuj się, ile zapłacisz za jego używanie.

Niektóre programy hotelowe, jak np. program KWHotel opisany szerzej na stronie: https://www.dobresystemy.eu/oprogramowanie-dla-hotelu-kwhotel, są dostępne w dwóch wersjach – bezpłatnej i płatnej. Bezpłatna wersja ma ograniczoną funkcjonalność, ale jest wystarczająca w pierwszych miesiącach czy nawet latach prowadzenia biznesu. Płatna wersja oprogramowania wyróżnia się większą liczbą modułów i opcji, które oferują dużo więcej możliwości.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena