Warunki wynajmu samochodów różnią się, ale wiele firm oferuje możliwość bezpłatnego anulowania rezerwacji. Oznacza to, że istnieje okres czasu, w którym można anulować rezerwację i otrzymać pełny zwrot pieniędzy. Na przykład, można anulować rezerwację w ciągu pierwszych kilku dni po zarezerwowaniu samochodu, lub w dowolnym czasie najpóźniej do kilku dni przed odebraniem go. 

Data dodania: 2022-03-16

Wyświetleń: 387

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie są koszty korzystania z wypożyczalni samochodów?

Jeśli zastanawiasz się czy koszt ubezpieczeń i innych opłat ulega zmianie to okazuje się, że cena dodatków, za które płacisz przy kasie wypożyczalni nie zmienia się w zależności od terminu rezerwacji. Dotyczy to opłat takich jak foteliki dziecięce, nawigacje satelitarne/GPS, bagażniki na narty itp. Ceny dodatków i innych opłat nie zmieniają się tak, jak ceny wynajmu. Aby uzyskać korzystną cenę wynajmu zarezerwuj samochód w popularnym miejscu w spokojnym czasie i jeśli wybierasz się w jakieś popularne miejsce zarezerwuj samochód z wyprzedzeniem - nawet trzy do sześciu miesięcy naprzód jest idealne.

Jakie opłaty najczęściej pobierają wypożyczalnie samochodów?

Wypożyczalnie pobierają opłaty administracyjne lub manipulacyjne za obsługę szkód, opłat drogowych lub opłat za przekroczenie prędkości, czyszczenie samochodu i tankowanie. Te opłaty administracyjne są naliczane dodatkowo do kosztów samego mandatu, szkody itp. Opłaty administracyjne różnią się ceną w zależności od firmy i rodzaju opłaty. Opłaty administracyjne są powiązane z innymi zdarzeniami, które miały miejsce podczas wynajmu, takimi jak obsługa szkód, płacenie kar itp. Jeśli uważasz, że zostałeś niesłusznie obciążony opłatą za uszkodzenie, sprzątanie lub coś innego, skontaktuj się z firmą, w której zarezerwowałeś samochód i wyjaśnij sprawę. Jeśli uda Ci się udowodnić, że opłata była niesłuszna, powinieneś być w stanie argumentować, że opłata administracyjna również powinna zostać zwrócona.

Jakie są opłaty za zmianę czasu lub daty wynajmu?

Jeśli przedłużasz swoją podróż, wypożyczalnia może naliczyć za dodatkowe dni wyższą stawkę niż ta, którą zapłaciłeś przy pierwotnej rezerwacji. Dzieje się tak, dlatego, że - podobnie jak w przypadku pociągów i samolotów - ceny wynajmu samochodów często rosną w miarę zbliżania się terminu podróży. To może wydawać się niesprawiedliwe, ale skrócenie rezerwacji może również kosztować więcej. Dzieje się tak, dlatego, że w efekcie będziesz musiał zacząć rezerwację od nowa i prawdopodobnie zostaniesz obciążony wyższą stawką z powodu zbliżającego się terminu podróży. Nie powinieneś jednak zostać obciążony dodatkowymi kosztami za wcześniejsze opuszczenie samochodu. Aby koszty zmian były jak najmniejsze, postaraj się dokonywać ich jak najwcześniej, a najlepiej jeszcze przed odebraniem samochodu. Ceny wzrastają im bliżej terminu wynajmu, a zmiany dokonywane w czasie, gdy samochód jest już wypożyczony, są najdroższe. Wiele wypożyczalni pobiera dodatkowe opłaty od młodych kierowców (poniżej 25 roku życia, choć zależy to od wypożyczalni), starszych kierowców (powyżej 65 lub 70 roku życia, również w zależności od wypożyczalni). Wypożyczalnie samochodów pobierają również "opłatę w jedną stronę”, czyli jeśli odbierasz samochód w jednym miejscu a zostawiasz go gdzie indziej. Ma to na celu pokrycie kosztów powrotu samochodu do domu. Przed zarezerwowaniem samochodu należy dokładnie zapoznać się z warunkami wynajmu. W ten sposób dowiesz się, czy wypożyczalnia samochodów pobiera dodatkowe opłaty za przejazdy w jedną stronę oraz dla starszych jak i młodych kierowców.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena