Oferty pracy w Austrii są przeglądane przez setki Polaków każdego dnia. Nie ma w tym nic dziwnego - okazuje się bowiem, że za dokładnie te same obowiązki można zarobić nieporównywalnie większe pieniądze. Sam kraj natomiast jest piękny i przyjazny dla wszystkich przyjezdnych. Co warto o nim wiedzieć, nim zdecydujesz się wyjechać? Podpowiadamy, kogo poszukują austriaccy pracodawcy i wskazujemy sposób, jak szukać pracy w Austrii, by nie zostać oszukanym. 

Data dodania: 2022-02-02

Wyświetleń: 526

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Praca w Austrii - podstawowe informacje

Praca w Austrii to bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Okazuje się, że coraz częściej nie jest tylko tymczasowym pomysłem - Polacy decydują się na przeniesienie całego swojego życia do innego kraju, by zapewnić sobie i swoim bliskim spokojny byt. Z naszego artykułu możesz dowiedzieć się, kto znajdzie pracę w Austrii i gdzie najlepiej szukać ogłoszeń, by oferta pracy za granicą była naprawdę atrakcyjna i przede wszystkim bezpieczna.

Dlaczego warto pracować w Austrii?

Warto zdawać sobie sprawę, że Austria - choć niewielka - jest jednym z najbogatszych krajów świata. Jej obywatele żyją godnie i nie cierpią na brak pracy. Okazuje się, że średni dochód na obywatela sięga ponad 40 tysięcy dolarów rocznie, zaś wskaźnik bezrobocia utrzymuje się na poziomie ok. 4%. Jednocześnie należy podkreślić, że nasi południowi sąsiedzi mogą cieszyć się także wysokim poziomem życia. Otacza ich bowiem doskonała infrastruktura i piękna przyroda, a ponadto mają dostęp do rozbudowanej i skutecznej ochrony zdrowia oraz opieki społecznej.

Praca w Austrii jest więc jednym z najczęstszych pomysłów pojawiających się w głowach Polaków myślących o emigracji. Odkąd nasz kraj stał się członkiem Unii Europejskiej nic nie stoi na przeszkodzie, by nasi rodacy podejmowali tam zatrudnienie - liczba zainteresowanych stale więc rośnie.

Praca w Austrii - kto może znaleźć zatrudnienie?

Oferty pracy w Austrii są naprawdę zróżnicowane, jednak nie da się ukryć, że najczęściej poszukiwani specjaliści to spawacze, elektrycy i pomocnicy budowlani. To właśnie oni mogą liczyć na najbardziej intratne warunki. Jednocześnie jednak trzeba mieć na uwadze, że austriaccy pracodawcy poszukują osób posiadających:

  • umiejętność mówienia płynnie po niemiecku - bo choć na ulicy bez problemu możemy porozumiewać się w języku angielskim, w czasie pracy istotne jest płynne rozumienie pojęć branżowych i poleceń wydawanych przez przełożonych,
  • wykształcenie kierunkowe - w przypadku takich zawodów jak elektryk czy spawacz, niezbędne jest przejście odpowiednich szkoleń czy kursów lub ukończenie odpowiedniego dla stanowiska kierunku studiów, bowiem oferty pracy w Austrii kierowane są wyłącznie do specjalistów,
  • doświadczenie w pracy w zawodzie - to bardzo ważne, by przed wyjazdem do pracy w Austrii pracować przez jakiś czas we własnym kraju: dzięki temu będziemy posiadali umiejętności, które pozwolą nam uzyskać jak najlepsze warunki zatrudnienia.

Oferty pracy w Austrii dostępne w Internecie obejmują przede wszystkim wymienione już zawody, jak elektryk, spawacz czy pomocnik budowlany. Niemniej warto zauważyć, że nie brakuje ogłoszeń na takie stanowiska jak m.in. monter klimatyzacji, mechanik, pomoc medyczna, pielęgniarka czy opiekunka osób starszych. We wszystkich przypadkach wymagania są podobne. Niekiedy praca w Austrii wiąże się również z eksploatacją własnego samochodu lub przynajmniej posiadaniem prawo jazdy kat. B.

Oferty pracy w Austrii - jak znaleźć pracę w Austrii?

Szukając zatrudnienia, warto pamiętać, że nie wszystkie oferty pracy w Austrii będą dla ciebie rzeczywiście korzystne. Nie kieruj się wyłącznie wysoką pensją - znacznie ważniejsza jest legalna umowa, która będzie podstawą dla ubezpieczenia zdrowotnego i wszystkich innych składek.

Pewność współpracy z uczciwym pracodawcą daje ci skorzystanie z ofert pracy w Austrii oferowanych przez agencję pośrednictwa pracy Martin Leasing Jobs. To zespół specjalistów, który zweryfikuje dla ciebie potencjalne miejsce zatrudnienia, pomoże w procesie poszukiwania pracy i przeprowadzki oraz będzie służył wsparciem podczas pobytu w zagranicznej miejscowości.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena