Standardowe, powszechnie stosowane systemy grzewcze wymagają od właścicieli domów i innych budynków stałej kontroli oraz inwestycji finansowych. Konieczność przeprowadzania przeglądów, czyszczenie, zakup i składowanie opału – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób zaczyna szukać wygodniejszego rozwiązania. Ale wygodnie może oznaczać też taniej i bezpieczniej. Czytaj dalej.

Data dodania: 2022-01-31

Wyświetleń: 341

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ogrzewanie podłogowe elektryczne. Wygodniej, taniej i bezpieczniej

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – kable i folie grzejne

Elektryczne podłogi przekazujące przyjemne ciepło do całego pomieszczenia stają się dziś typowym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych budynkach. Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest ogrzewaniem płaszczyznowym, realizowanym na sporej powierzchni. Może polegać na umieszczeniu w posadzce kabli grzejnych lub na zamontowaniu pod materiałem wykończeniowym podłogi folii grzewczych.

Kable grzejne są przewodami zbudowanymi z drutu oporowego, osłony, ekranu i izolacji. Ich charakterystyczną cechą jest wysoka wytrzymałość, w tym doskonała odporność na wysoką temperaturę. Ze względu na te parametry kable obejmowane są długim okresem gwarancji – nawet na kilkadziesiąt lat. Kolejną zaletą kabli jest stosunkowo niski koszt inwestycji. 

Folie grzewcze są z kolei zbudowane z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Ich grubość jest naprawdę niewielka – to zaledwie 0,4 mm. Mimo to są one trwałe i odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Jako gotowe zestawy składają się z modułów grzewczych. Można je bezpiecznie ciąć w taki sposób, aby uzyskać pożądane wymiary. 

Na nowoczesny elektryczny system ogrzewania mogą zdecydować się zarówno właściciele budynków mieszkalnych, jak i użytkowych. Warto jednak przygotować się na to, że podjęta decyzja będzie wiązała się z dużymi zmianami. Codzienne troski zostaną zastąpione przez komfort i lepsze samopoczucie domowników, a wysokie rachunki – przez oszczędności. 

Sprawdź także: Elektryczne maty grzewcze – opinie, zalety, wady

Projekty poglądowe i sprawny montaż systemu grzewczego

Wybór systemu ogrzewania zupełnie od podstaw to decyzja przekładająca się na przyszłość gospodarstwa domowego i samych domowników. Aby przyszłość była zdecydowanie lepsza, warto taką decyzję skonsultować ze specjalistami. Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy NaSwoim.com.pl, która od 2015 roku dostarcza najlepsze rozwiązania grzewcze. 

Specjaliści z NaSwoim.com.pl po sprawdzeniu parametrów budynku oraz po zapoznaniu się z oczekiwaniami właścicieli przygotują plan działania, w tym poglądowe projekty niezbędne do realizacji prac. Wykonają profesjonalny montaż i pomogą w uruchomieniu instalacji, tak, by użytkownicy mogli poznać mechanizm działania systemu oraz sposób jego ustawiania. 

Inwestycja w ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele i płytki to sposób na realne oszczędności w domowym budżecie i codzienną wygodę, a także ograniczenie wpływu, jaki na środowisko wywołują standardowe systemy generujące zanieczyszczenia. Skontaktuj się ze specjalistami i dowiedz się, jak wiele możesz zaoszczędzić z nowoczesnym systemem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena