Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku wiele osób zastanawia się: czy lepiej kupić samochód czy go wynająć? Odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna, bo oba rozwiązania mają zarówno zalety jak i wady. Decydując się na zakup lub wynajem samochodu należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: rodzaj użytkowania danego pojazdu, częstotliwość, z jaką będzie używany, liczbę osób, które będą z niego korzystać, pojemność silnika, spalanie czy wyposażenie auta.

Data dodania: 2022-01-18

Wyświetleń: 394

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co się bardziej opłaca – wynajem czy zakup samochodu?

Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni samochodów?

Istnieje wiele zmiennych, które muszą być wzięte pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji. Wszyscy, którzy uwielbiają jeździć samochodami, najbardziej marzą, aby jako kierowca wsiąść za kierownicę takiego modelu, który dopiero co wyszedł z salonu. Nie jest to jednak częste w przypadku zakupu samochodu, bo najczęściej okazuje się, że dopiero co została opłacona ostatnia rata, a walory użytkowe auta są już przestarzałe. Na szczęście wynajem samochodów pozwala na przetestowanie możliwości różnych pojazdów za dość rozsądne pieniądze. W przypadku większości wypożyczalni samochodów flota jest odnawiana na tyle często, że klienci mają do wyboru samochody różnych klas i marek. Najczęściej jedyne co wystarczy zrobić to wsiąść za kółko i cieszyć się pełnią jazdy.  Dodatkowo nowe pojazdy są poddawane stałym kontrolom przez wypożyczalnie samochodów, które nimi zarządzają, a wtedy mamy pewność, że jeździmy niezawodnymi samochodami z pełną gwarancją. Oznacza to, że nie będziemy musieli się martwić o zabieranie ich do mechanika lub o poziom oleju, klocki hamulcowe, poziom powietrza czy zniszczenie opon. Warto również wspomnieć o dodatkowych usługach, które oferują niektóre wypożyczalnie samochodów. Często oferują bezpłatną pomoc drogową 24 godziny na dobę, 365 dni w tygodniu, a to gwarantuje, że wypożyczony samochód zostanie natychmiast naprawiony. Jeśli nie będzie to możliwe, zostanie od razu wymieniony na inny o podobnych lub lepszych parametrach.

Czy wypożyczenie samochodu na dłuższy okres czasu jest opłacalne?

W przypadku zakupionego samochodu na własność pokonywanie długich dystansów często wiąże się z wieloma niepewnościami, ponieważ oznacza to większe zużycie pojazdu i spore koszty. Często w sytuacji, gdy chcemy podróżować samochodem podczas wakacji nie chcemy oszczędzać na przebiegu, spoglądać na licznik czy liczyć koszty paliwa. Na wakacjach każdy chce swobodnie przemieszczać się i korzystać z uroków podróży. Kolejnym faktem jest to, że zazwyczaj pojazdy są kupowane z myślą o członkach rodziny. Skutek tego jest taki, że z czasem stają się one zbyt małe, bo ktoś jeszcze zdecyduje się dołączyć do Twojej wycieczki albo rodzina ulega powiększeniu. Wynajem samochodów pozwala rozwiązać ten problem, ponieważ możesz wynająć pojazd z dokładnie taką liczbą miejsc, jaka jest Ci potrzebna. Dodatkowo wypożyczalnia samochodów oferuje również samochody rodzinne, a czasem również busy idealne na duże imprezy, takie jak rocznice, śluby lub limuzyny na wieczory kawalerskie i panieńskie. Posiadanie samochodu na własność jest naprawdę praktyczna, ale co gdy chcemy z niego skorzystać na wakacjach, a miejsce docelowe znajduje się w dużej odległości od domu? W takich przypadkach skorzystanie z wypożyczalni samochodów również może być najlepszym wyborem. Nie będziesz musiał polegać na autobusach, pociągach czy innych środkach transportu, które są uzależnione od rozkładów jazdy i swoich wyznaczonych tras. To może być znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Wiele osób, zwłaszcza tych, które mieszkają w większych miastach dobrze skomunikowanych z transportem publicznym, korzysta z samochodu tylko podczas wakacji lub na specjalnych wyjazdach. W takiej sytuacji dobrze jest wziąć kalkulator i porównać koszty posiadania własnego samochodu w tym biorąc pod uwagę raty i ubezpieczenie, rachunek za naprawy w razie awarii itp. - z opcją wynajmu tylko w te dni, kiedy będzie on używany. W wielu przypadkach okazuje się, że wybór wypożyczalni samochodów i wynajem auta jest jednak bardziej opłacalny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena