Z roku na roku na polskim rynku pojawia się coraz więcej kancelarii prawnych. Jest to spowodowane nie tylko zwiększającą się ilością prawników. Okazuje się bowiem, że w dzisiejszych czasach w wielu przypadkach korzystanie z usług tych podmiotów staje się koniecznością. Warto więc dowiedzieć się, jakie usługi świadczą radcy prawni. Kiedy należy poprosić o pomoc prawnika?

Data dodania: 2022-01-14

Wyświetleń: 572

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kancelaria radców prawnych - do kogo kieruje swoje usługi?

Co warto wiedzieć o działalności kancelarii? 

Profesjonalna kancelaria radców prawnych charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością usług. Ponadto jest ona w stanie poradzić sobie z każdą wymagającą sprawą. Jednak zawsze przed nawiązaniem długofalowej współpracy z konkretną firmą należy zwrócić uwagę na to, jakie usługi świadczy konkretna kancelaria i czym się one charakteryzują. Jeśli to możliwe, warto zasięgnąć opinii na temat jej działalności. Dzięki temu można dowiedzieć się, czy firmę charakteryzuje profesjonalizm czy wręcz odwrotnie. 

Kancelaria prawna - podstawowe usługi 

Tak naprawdę kancelaria radców prawnych świadczy ogromną ilość usług, więc trudno wymienić je wszystkie. Niektóre podmioty wybierają jeden zakres działań, który chcą wykonywać w ramach działalności prawniczej. Dzięki temu doskonale znają się na konkretnym temacie i świadczą pomoc konkretnej grupie klientów.  

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że kancelarie pomagają klientom we wszystkich sprawach prawnych, które są nie do końca zrozumiałe dla podmiotów niezwiązanych na co dzień z prawem. Oczywiście forma pomocy jest związana z okolicznościami sprawy. Do usług kancelarii zaliczamy przede wszystkim: 

 • udzielanie porad prawnych i konsultacji, 
 • przygotowanie i analizę umów i opinii prawnych, 
 • opracowywanie pism procesowych, 
 • reprezentowanie klientów przed sądami i urzędami, 
 • udział we wszelkiego rodzaju negocjacjach, 
 • pomoc w procesie windykacji oraz odzyskiwaniu należności, 
 • pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań. 

Jeśli chodzi o współpracę, to w każdym z wyżej wymienionych przypadków radca prawny opiera się na informacjach przytoczonych przez klienta oraz dostarczonych dokumentach. Wyłącznie w takiej sytuacji może on dokładnie zapoznać się ze sprawą, doradzić i podjąć kroki zgodnie z przemyślaną i zaplanowaną strategią. 

Kto może skorzystać z usług kancelarii radców prawnych? 

Usługi świadczone przez radców prawnych są prowadzone dla wielu podmiotów. Można wśród nich wymienić: 

 • osoby fizyczne, 
 • podmioty prowadzące działalność gospodarczą, 
 • jednostki samorządu terytorialnego, 
 • stowarzyszenia i fundacje. 

Czy warto korzystać z usług kancelarii?

Wiadome jest, że nie każda sprawa wymaga ingerencji prawnej, natomiast zawsze warto zasięgnąć opinii specjalisty, gdy nie jesteśmy czegoś pewni. Dzięki temu mamy pewność, że podejmowane przez nas kroki są poprawne i co najważniejsze - zgodne z prawem. 

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że pomoc kancelarii może być niezbędna w sprawach spornych, mowa tu m.in. o rozwodach, podziałach majątku, odszkodowaniach po wypadku. W takich sytuacjach adwokat nie tylko podpowie, jak postępować w konkretnej sytuacji, ale także pomoże skompletować niezbędne dokumenty do stworzenia pism sądowych. Oczywiście może on również reprezentować klientów w urzędach oraz przed sądem. 

Kancelarie obecne na rynku różnią się między sobą nie tylko sposobem działalności, ale także jakością obsługi klienta. Niektóre podmioty mają nieustannie pełne grafiki, a inne nie. Część kancelarii skupia się na pomocy firmom, a kolejne dbają wyłącznie o klienta indywidualnego. Dzięki temu zarówno przedsiębiorstwo, jak i osoba prywatna jest w stanie wybrać firmę, która będzie na tę chwilę odpowiednia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena