Oświetlenie do domu ma być funkcjonalne i efektowne, by zarówno zapewniać wystarczającą ilość światła oraz dekorować przestrzeń. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite lampy. To jednak nie wszystko. Równie istotne jest bowiem zastosowanie właściwych urządzeń do sterowania oświetleniem.

Data dodania: 2021-12-20

Wyświetleń: 380

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zdalne sterowanie oświetleniem w domu – czy to się opłaca?

Standardowe włączniki to jedno. Oprócz nich warto rozważyć także zdalne rozwiązania. Które z nich mogą okazać się szczególnie przydatne? O tym opowiemy poniżej.

Włączniki światła – trendy i funkcjonalność

Włączniki światła to najpopularniejszy sposób na kontrolowanie warunków oświetleniowych w domowych wnętrzach. Wykorzystuje się do tego klasyczne ramki z jednym lub dwoma przyciskami oraz modele, dedykowane sterowaniu lampami w szczególnych miejscach, jak choćby produkty krzyżowe na klatki schodowe albo hermetyczne do łazienek i do oświetlenia zewnętrznego.

Klasyczny włącznik to jednak nie jedyny sposób na sterowanie domowymi lampami. Coraz częściej stosuje się w domach rozwiązania zdalne, współpracujące z zaawansowanymi technologicznie włącznikami lub wręcz z samymi lampami, w ramach systemów Smart House.

Nowoczesne zarządzanie oświetleniem w domu – inteligentne lampy i źródła światła

Branża oświetleniowa intensywnie się rozwija. Pojawiają się coraz bardziej rozbudowane urządzenia, dzięki którym można łatwo sterować lampami w domu i ogrodzie bez konieczności podchodzenia do włącznika.

Zamiast niego do sterowania oświetleniem stosuje się praktyczne piloty lub aplikacje mobilne, jak ta, z którą współpracują inteligentne lampy Azzardo. Dzięki nim da się włączyć domowe oprawy oświetleniowe do kompleksowego systemu inteligentnego domu.

Czym wyróżnia się inteligentne oświetlenie? Daje pełną kontrolę zdalną nad każdym źródłem światła lub lampą, które połączono w sieć lokalną za pośrednictwem WiFi. Co ciekawe, można regulować oświetlenie w domu bez konieczności przebywania w nim. Wystarczy tylko mieć urządzenie z odpowiednią aplikacją (telefon lub tablet) oraz dostęp do Internetu.

Wiele inteligentnych lamp dodatkowo współpracuje ze specjalnymi czujnikami, montowanymi w domach lub ogrodach. Reagują na ruch lub zmniejszone natężenie światła i automatycznie uruchamiają odpowiednie punkty świetlne, dokładnie wtedy gdy jest to potrzebne.

Pozwala to zbudować system oświetleniowy, który wyróżnia się szeregiem niezmiernie ciekawych cech.

Dlaczego warto postawić na oświetlenie inteligentne do domu?

Zdalne lub automatyczne sterowanie lampami w domu to sposób na zwiększenie funkcjonalności całego systemu. Kontrolowanie warunków oświetleniowych w tym modelu jest naprawdę proste i bez większego trudu poradzą z nim sobie wszyscy użytkownicy, nawet osoby starsze lub z ograniczoną mobilnością.

Inteligentne lampy wpisują się w zasadzie we wszystkie popularne obecnie nurty wnętrzarskie, jak choćby te opisywane na stronie DomIDeko.pl. Łatwo zatem zbudować system, który poprawia komfort życia, a przy tym staje się stylową dekoracją przestrzeni.

Rozwiązania zdalne zapewniają łatwość w budowaniu komfortu oświetleniowego w każdym wnętrzu. Przy pomocy kilku kliknięć da się bowiem dopasować natężenie, temperaturę barwową lub kolor światła, by dostosować warunki we wnętrzu do potrzeb chwili. Konkretne parametry można również zapisać jako scenę świetlną do wykorzystania w przyszłości.

Zastosowanie  źródeł światła LED oraz precyzyjne regulowanie natężenia światła przynoszą z kolei spore oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, co przekłada się na optymalizację domowych wydatków na prąd. Mniejszy pobór prądu to też korzyść dla środowiska naturalnego.

Okazuje się zatem, że na zdalnym sterowaniu domowym oświetleniem tak naprawdę korzystają nie tylko konkretni użytkownicy, ale w zasadzie cała lokalna społeczność.

Sterowanie oświetleniem zdalne – nowoczesne oświetlenie dla każdego

Jeszcze kilka lat temu zdalne sterowanie oświetleniem było tylko ciekawostką, dostępną dla wybranych. Obecnie staje się ono powoli standardem w budownictwie mieszkaniowym. Trudno się dziwić – takie rozwiązanie poprawia wygodę funkcjonowania, obniża koszty oraz wpisuje się w nowoczesne aranżacje. Najpewniej zatem rozgości się w naszych domach na dobre.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena