Pierwsza prawdziwa współpraca z projektantem wnętrz może być delikatnie stresująca. Możesz po prostu nie wiedzieć do końca, czego od niej oczekiwać i jakich efektów końcowych się spodziewać. Masz nadzieję na to, że gdy ta współpraca się zakończy, od razu będziesz mógł przenieść się do mieszkania (albo np. biura, jeżeli projektujesz dla siebie przestrzeń roboczą do pracy), które zadowoli cię w każdym calu i które sprawi, że codzienne funkcjonowanie okażą się łatwiejsze.

Data dodania: 2021-12-06

Wyświetleń: 345

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

BLOG

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy tak rzeczywiście się stanie? To akurat zależy od przebiegu współpracy, na którą duży wpływ masz ty sam, ale jeszcze większy wpływ ma zatrudniony przez ciebie projektant wnętrz. Wybierz go dobrze. Postaw na osobę, której zaufasz bez żadnych wątpliwości i bez najmniejszych nawet obaw.

Zawsze stawiaj na profesjonalistów

Profesjonalizm jest cechą bardzo podstawową, dość oczywistą, ale przy tym wszystkim niezastąpioną i bez dwóch zdań jedną z najważniejszych. Twój projektant musi być profesjonalny. Aby to sprawdzić, powinieneś zdobyć na jego temat jak najwięcej informacji i to najlepiej od tych osób, które już z nim współpracowały, czyli od tych, które kiedyś były w tym samym miejscu, co ty w chwili obecnej. Chodzi tu głównie o rekomendacje. Możesz popytać o dobrego projektanta wnętrz swoich znajomych, ale jeśli akurat nie masz nikogo takiego, kto znałby się na architekturze, wykorzystaj do tych poszukiwań Internet - grupy na portalach społecznościowych, fora internetowe czy nawet gotowe rankingi różnych specjalistów. Jest jeszcze jedna taka rzecz, po której poznasz prawdziwego profesjonalistę. Otóż na niego zawsze będziesz musiał... poczekać. Najlepsi specjaliści od projektowania wnętrz zawsze znajdą dla siebie klienta, tak więc do nich nie dostaniesz się zupełnie z biegu i od razu.

Popatrz na portfolio

Architektura i dekoratorstwo dziedzinami dość mocno subiektywnymi w odbiorze. To, co podoba się komuś, niekoniecznie będzie podobać się tobie i odwrotnie. A już dawno temu mamy za sobą czasy, w których projektanci wnętrz łapali się wszystkich zleceń i dostosowywali się w stu procentach do swoich odbiorców, tworząc dla nich takie projekty, jakich później często się wstydzili i których nie chcieli nawet pokazywać we własnym portfolio, bo kompletnie nie wyrażały one ich własnych wartości. Teraz możesz na szczęście znaleźć kogoś takiego, z kim od razu będziesz dobrze rezonować. Jeżeli więc portfolio od początku nie robi na tobie dobrego wrażenia, nie ma sensu przyglądać mu się dalej, a pora popatrzeć na prace innych projektantów. Poszukaj kogoś, kogo projekty będą wręcz idealnym odzwierciedleniem twojego własnego stylu. Kogoś, z kim od razu będziesz chciał porozmawiać na temat tego, jakie rozwiązania on sam mógłby ci zaproponować.

Oszacuj prawdopodobny koszt zlecenia

Na sam koniec zostawiamy sobie kwestię, o której nikt z nas nie lubi mówić, a którą wszyscy niestety musimy się przejmować. Mowa tu oczywiście o pieniądzach. Dopóki masz ich aż nadto, dopóty jesteś w stanie pozwalać sobie na wszystko, ale najprawdopodobniej tak wcale nie jest, dlatego też powinieneś mimo wszystko posprawdzać sobie cenniki usług poszczególnych architektów, by jednak nie zlecać prac komuś, na kogo najzwyczajniej w świecie cię nie stać. Usługi nie muszą być zawsze super drogie. Nawet te, które powszechnie uznajemy właśnie za wymagające finansowo, bywają czasami całkiem tanie, bo wszystko zależy od tego, przez kogo czy przez jaką firmę (bądź - w tym przypadku biuro architektoniczne) są one świadczone. Projektowanie wnętrz naprawdę nie musi cię kosztować majątku. Naprawdę jesteś w stanie uzyskać niezły efekt za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jeżeli do tego właśnie dążysz, pamiętaj o tym, by szukać raczej niezależnie działających "wolnych strzelców", niżeli zgłaszać się do dużych i renomowanych biur architektonicznych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena