Meble na wymiar to rozwiązanie często wybierane zarówno do przestrzeni sklepowej, jak i mieszkalnej. Wybierając meble na zamówienie, mamy pewność, że będą one dopasowane do konkretnego pomieszczenia. Zaprojektowanie mebli na indywidualne zamówienie umożliwia personalizację wnętrza.

Data dodania: 2021-11-24

Wyświetleń: 410

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Meble na wymiar – 3 powody, dla których warto je wybrać

Projekt mebli na zamówienie

Jeśli chcemy zamówić meble na wymiar, możemy to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób, które są w stanie same wykonać projekt mebli. Wystarczy wtedy program do projektowania, odrobinę chęci i wolnego czasu. Gotowy projekt przekażemy zakładowi stolarskiemu. Jednak większość osób nie wybiera tego rozwiązania ze względu na brak znajomości projektowania lub po prostu brak czasu. Wtedy lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie zaprojektowania mebli pracowni projektowej lub firmie, która kompleksowo wyposaża sklepy lub mieszkania. Oprócz zaprojektowania mebli, takie firmy oferują również montaż mebli. Dodatkowym plusem zlecenia wykonania projektu mebli jest to, że osoby zajmujące się projektowaniem zawodowo mogą podpowiedzieć ciekawe rozwiązania. Wystarczy, że przestawimy swoje oczekiwania, na podstawie wytycznych lub rysunku. Dzięki wizualizacji projektu będzie mogli wcześniej przekonać się, jak meble zaprezentują się we wnętrzu.

3 zalety wyboru mebli na wymiar

1. Wpływ na szczegóły przy zamówieniu mebli na wymiar wybierzemy rodzaj materiału czy zastosowane elementy. Możemy zatem zdecydować się na przykład na meble z drewna na zamówienie, z uchwytami metalowymi.

2. Szeroki wybór kolorystyki – chodzi tu zarówno o kolor całego mebla, jak i poszczególnych elementów. Firma, która wykonuje projekt, a następnie meble, oferuje swoim Klientom wzornik kolorów. Zwykle są to wzorniki kolorów RAL lub Pantone, gdzie konkretnemu kolorowi odpowiada unikalny kod. Dostępność kolorów może różnić się w zależności od wybranego materiału.

3. Niestandardowe wymiary mebli – meble gotowe zwykle dostępne są tylko w kilku wersjach kolorystycznych i wymiarach. Wybierając meble na indywidualne zamówienie, zdecydujemy o dokładnym wymiarze, pasującym do naszego wnętrza co do centymetra.
projekt mebli i wizualizacja

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na nowoczesne meble na wymiar do salonu, czy meble do sklepu spożywczego, czasem warto skorzystać z mebli projektowanych na wymiar. Zwłaszcza, jeśli nasze wnętrze cechuje się niestandardowymi wymiarami czy nietypowym rozmieszczeniem. Zamówienie mebli na wymiar okaże się też niezastąpionym rozwiązaniem, jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca. Profesjonalny projekt sprawi, że zagospodarujemy przestrzeń, unikając efektu przytłoczenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena