Urządzając dom, trzeba pamiętać również o takich detalach, jak rolety czy żaluzje. Poza tradycyjnymi roletami, montowanymi wewnątrz pomieszczeń, szczególną popularnością w ostatnim czasie cieszą się systemy żaluzji fasadowych. Dlaczego warto im się przyjrzeć? Odpowiadamy w naszym artykule.

Data dodania: 2021-10-28

Wyświetleń: 405

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Żaluzje fasadowe – nowa jakość ochrony przed nasłonecznieniem

Żaluzje fasadowe

Czym są żaluzje fasadowe? To po prostu osłony okienne, mocowane na zewnątrz budynku. Doskonale wpisują się w nowoczesny design architektoniczny, jednocześnie dodając bryle eleganckiego sznytu. Do tej grupy produktów należą także: markizy, rolety zewnętrzne, pergole, refleksole. W tym artykule przyjrzymy się jednak żaluzjom fasadowym. Poza funkcją dekoracyjną pełnią one także wiele innych przydatnych funkcji. Przede wszystkim chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem. To jednak nie wszystko. Żaluzje zewnętrze niejako wygłuszają pomieszczenie, zapobiegając przenikaniu głośnych dźwięków do wnętrza. Wpływają więc na obniżenie poziomu hałasu. Zamontowano na dużych szklanych powierzchniach (drzwi, okna tarasowe itp.) wspomagają równomierną cyrkulację powietrza we wnętrzu. Ponadto takie osłony zewnętrzne wyglądają niezwykle elegancko i dopełniają fasadę budynku.

Systemy żaluzji fasadowych

Jeśli chodzi o fasadowe żaluzje to wyróżniamy kilka rodzajów, w zależności od sposobu montażu. Są to systemy: fasadowy, nadstawny, podtynkowy. Same żaluzje to przede wszystkim ruchome lamele, które odpowiadają za regulację dopływu światła. Żaluzja fasadowa może posiadać sterowanie ręczne albo płynne sterowanie elektryczne, powiązane np. z systemem automatyki pogodowej. Jak zatem widać – produkt ten występuje w różnych wariantach. Od najprostszych, sterowanych ręcznie, osłon okiennych, aż po zaawansowane technologicznie inteligentne urządzenia. Takie żaluzje świetnie sprawdzają się jako część systemu inteligentnego zarządzania domem. Zastosowane materiały są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz działanie promieni UV, dzięki czemu jest to produkt na lata.

Żaluzje fasadowe i rolety zewnętrze

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje fasadowe czy też rolety zewnętrzne? Jest to niejako dopełnienie budynku, co podnosi jego atrakcyjny wygląd. Łatwość regulacji i intuicyjna obsługa to gwarancja komfortu użytkowania. Dodatkowe zalety, jak zapewnienie bariery termicznej, wygłuszanie pomieszczenia – to coś, czego nie zapewnią tradycyjne montowane wewnątrz tkaninowe rolety. Wreszcie – żaluzje fasadowe dopełnią system inteligentnego zarządzania domem, podnosząc tym samym komfort mieszkalny. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena