Rynek kasyn internetowych rozrósł się do niewyobrażalnych wcześniej rozmiarów. Kiedy jeszcze 2 dekady temu ktoś wchodził do stacjonarnego salonu gier, do jego dyspozycji było kilkanaście-kilkadziesiąt slotów oraz kilka stołów do ruletki i blackjacka. Przejście gier losowych do Internetu sprawiło, że zniknęły wszelkie granice. Standardowe kasyno internetowe daje dostęp do przynajmniej 1000 różnych gier, z czego średnio 80% stanowią automaty do gier.

Data dodania: 2021-10-07

Wyświetleń: 569

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Automaty, czy gry stołowe — jak wybrać odpowiednią grę?

Jak się w  tym wszystkim odnaleźć i przede wszystkim — jak wybrać odpowiedni rodzaj zabawy dla siebie.

Kasyna internetowe starają się kusić graczy przede wszystkim do gry na slotach. Promocje typu VulkanBet 50 free spinów to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z grami losowymi. Użytkownik może bawić się bez wymogu depozytu, ale w końcu zawsze staje przed wyborem automatu, ruletka, a może blackjack? Można także bawić się we wszystkich rodzajach gier, ale warto zapoznać się z ich zaletami i wadami. W końcu są użytkownicy, którzy bawią się wyłącznie przy maszynach lub wybranych rodzajach gier stołowych.

Fenomen automatów do gier

Jeśli ktoś postronny spojrzy na automaty do gier, to z pewnością dojdzie do wniosku, że nie oferują one niczego nadzwyczajnego. To wyjątkowo proste gry, które działają według tych samych zasad ogólnych. Mimo wszystko do tej pory powstało już ponad 20 000 różnych tytułów przedstawiających ten prosty schemat i co roku pojawiają się setki kolejnych slotów. Dlaczego te proste gry stały się aż takim hitem, przy którym zagrywają się miliony osób dziennie?

Sekret tkwi właśnie w tej prostocie. Pomimo pozornej złożoności niektórych tytułów — wszystko tak naprawdę i tak zależy od generatora liczb losowych. Dzięki temu każdy gracz ma takie same szanse. Umiejętności nie mają tu praktycznie żadnego znaczenia. Zadaniem użytkownika jest wyeliminować wszystkie błędy własne. Wtedy może polegać już tylko na losowości, a to jak się okazuje, ma bardzo silny wpływ na podświadomość odbiorcy. Ludzie lubią oddawać się w ręce losu. W razie porażki nie czują, że popełnili aż taki błąd, a każde zwycięstwo zapewnia ogromny zastrzyk endorfin.

Dodatkowo po przejściu do sieci automaty do gier stały się na pewien sposób uniwersalne. Twórcy otrzymali zielone światło na tworzenie dowolnych modyfikacji, o ile nie ingerują one w żaden sposób w podstawowe założenia dotyczące rozgrywki przy zabawach losowych. W ten sposób gracze otrzymali setki produkcji przygodowych, akcji, na podstawie filmów, seriali, gier wideo itd. To pozwala na zrelaksowanie się przy doskonale znanej tematyce i jeszcze lepszą zabawę.

Twórcy gier dodatkowo implementują do swoich automatów oryginalne rozwiązania, które znacząco zmieniają przebieg rozgrywki — wszystko nadal działa według tego samego schematu, ale prezentuje się nieco inaczej. Do najpopularniejszych rozwiązań, które zmieniają zasady rządzące automatami do gier, należą:

  • Megaways;
  • Freefall;
  • Buy Feature;
  • Bonus darmowych spinów i wiele innych.

Wszystko zależy od samych twórców. Ich zadaniem jest stworzenie interesującej mechaniki, która sprawi, że gry staną się chętniej wybierane przez graczy na całym świecie.

Gry stołowe zawsze silne

Pomimo tego, że gry stołowe najczęściej są w ogromnej mniejszości w stosunku do slotów, to nie można ich lekceważyć. Zabawy tego typu powstały nawet setki lat temu i do dzisiaj działają praktycznie w niezmienionej formie. Dlatego nie ma potrzeby tworzenia dziesiątek, czy setek wersji tej samej zabawy. Twórcy gier stołowych skupiają się raczej na tworzeniu jednej wersji danej wariacji ruletki i w razie potrzeby wprowadzają ewentualne aktualizacje. Ta wyjątkowa prostota rozgrywki w grach stołowych sprawia, że każdy, kto raz pozna ich zasady, może z powodzeniem bawić się we wszystkich jej wersjach.

Idealnym przykładem będzie ruletka, która ma niezmieniony format od kilkuset lat. Z czasem powstały jej wariacje, które minimalnie wpływały na rozgrywkę. Jednak jeśli ktoś poznał zasady podstawowej rozgrywki, to z pewnością doskonale poradzi sobie we wszystkich innych wariacjach.

Dlatego warto poświęcić trochę czasu na poznanie rozgrywki w tych prostych grach, a po kilku chwilach można bawić się przy wszystkich jej wersjach. Jeśli ktoś nie poszukuje ogromnej różnorodności i liczy przede wszystkim na solidną, dopracowywaną przed dziesięciolecia, a nawet wieki rozgrywkę, to gry stołowe z pewnością zaspokoją jego potrzeby.

Warto także zwrócić uwagę na to, że gry stołowe mają najczęściej wyższy wskaźnik RTP niż automaty do gier. Kiedy sloty mogą pochwalić się zwrotem na poziomie 95%, to ruletka ma około 97-98% (w zależności od wybranej wariacji). Biorąc pod uwagę statystyczne szanse na wygraną, to gry stołowe mają prawie zawsze przewagę nad automatami do gier. Dlatego ostateczny wybór powinien opierać się przede wszystkim na jakości zabawy. Jedni gracze będą w stanie poświęcić tę niewielką różnicę i wybiorą różnorodną zabawę przy slotach, a osoby kierujące się pragmatyzmem z pewnością zdecydują się na gry stołowe. Na szczęście kasyna jak np. Vulkan.Bet ułatwiają ten wybór przez udostępnienie wszystkich gier w wersji demonstracyjnej.

Uwaga:  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena