Praca na budowie jest bardzo wymagająca. Wymaga nie tylko ogromnej wiedzy i wysiłku, ale także odpowiednich zabezpieczeń. Należy do nich także odzież BHP. To kluczowy element wyposażenia każdego budowlańca. Wpływa w znaczny sposób na polepszenie zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu pracy. Sprawdź jak dobrać ją w odpowiedni sposób.

Data dodania: 2021-10-01

Wyświetleń: 469

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak dobrać odzież BHP do pracy na budowie?

Odzież BHP odpowiednia do wykonywanej pracy

Każdy rodzaj zajęcia na budowie wiąże się z innym rodzajem wyzwań. Nie ma uniwersalnych ubrań ochronnych, które byłby odpowiednie do wszystkich zadań. Można to dobrze zaobserwować na przykładzie rękawic. Te solidniejsze, wzmacniane dodatkowo skórą licowaną, nadają się do najcięższych robot. Minimalizują ryzyko zranienia ręki w przypadku korzystania z urządzeń mechanicznych. Doskonale sprawdzają się także w czasie wykonywania prac przeładunkowych. Modele lżejsze, takie jak rękawice poliestrowe, pozwalają na dużo precyzyjniejsze i swobodniejsze operowanie palcami. Stosuje się je w lekkich pracach montażowych i wykończeniowych. Przed zakupem jakiegokolwiek modelu, zwróć również uwagę na to, czy posiada on stosowne atesty bezpieczeństwa. W tej kwestii warto skorzystać z oferty Tech - sklepu BHP w Poznaniu, który sprzedaje produkty spełniające odpowiednie normy wymagane do pracy na budowie. 

Najlepsze artykuły BHP w Poznaniu

W pracach budowlanych często dochodzi do pylenia. Z tego powodu należy zadbać odpowiednio o ochronę dróg oddechowych. W asortymencie Tech znajdziesz między innymi półmaski filtrujące z zaworem i bez. Są to najlepsze tego rodzaju artykuły BHP w Poznaniu. Skutecznie osłaniają zarówno nos, jak i usta przed wdychaniem szkodliwych pyłów oraz mgieł. Tego rodzaju zabezpieczenie jest nie tylko skuteczne, ale również komfortowe w noszeniu. Znakomicie współgra z używaniem gogli ochronnych, gdyż konstrukcja półmasek w żaden sposób nie utrudnia ich noszenia. Modele z zaworami skutecznie odprowadzają ciepło i wydychane powietrze, zmniejszając w ten sposób ryzyko parowania okularów.

Odzież BHP w Poznaniu - zadbaj o swoje bezpieczeństwo

W zależności od rodzaju wykonywanych prac, powinieneś zabezpieczyć się także w słuchawki antyhałasowe, które znaczącą redukują uciążliwości związane z pracą w głośnym otoczeniu, a także w hełm ochronny. Te ostatnie, wykonane są z wytrzymałego ABSu, który skutecznie ochroni Twoją głowę przed wszelkimi niebezpieczeństwami czyhającymi na placu budowy. To tylko niektóre z propozycji ubioru BHP, które mogą uratować Twoje zdrowie oraz życie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odzieży ochronnej, odwiedź Tech - sklep BHP w Poznaniu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena