Farba do drewna jest jednym z najwygodniejszych i najłatwiejszy sposobów na odświeżenie i jednoczesne zabezpieczenie drewnianej powierzchni. Mogą to być drewniane meble, parkiety, ale nie tylko. Jaką farbę wybrać do przemalowania drewnianej zabawki? Musi ona spełniać kilka ważnych warunków.

Data dodania: 2021-08-02

Wyświetleń: 400

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaką farbą zabezpieczyć drewnianą zabawkę?

Podsumowanie:

  • Drewniane zabawki przypominają dorosłym ich dzieciństwo, a wykonane ze szlachetnego materiału służą latami i więcej niż jednemu dziecku.
  • Kluczem do wieloletniego użytkowania drewnianych zabawek jest regularne odświeżenie i zabezpieczenie ich za pomocą farby do drewna.
  • Farba do drewna, którą wykorzystasz do odmalowania drewnianej zabawki musi być maksymalnie bezpieczna, a ponadto szybko schnąć i nie generować drażniącego zapachu.

Drewniane zabawki – mają wiele zalet, a dzieci je uwielbiają

Ekologiczne i odporne na zarysowania – to dwie największe zalety drewnianych zabawek, na które zwracają uwagę rodzice. Pozbawione warstwy lakieru i tym samym sztucznych barwników są przyjazne dla środowiska, a co ważniejsze, bezpieczne dla dziecka. Ich naturalny charakter prawdopodobnie przypomina Ci dawne czasy, kiedy zabawki nie były tak jaskrawe i kolorowe, a największą frajdę sprawiał drewniany koń na biegunach lub domek dla lalek. Zabawki tego rodzaju są też trwalsze i mogą służyć latami, zapewniając świetną zabawę niejednemu maluchowi.

Przychodzi jednak czas, kiedy drewniane zabawki używane od dawna wymagają odświeżenia, a te dopiero co zakupione – zabezpieczenia, by też mogły posłużyć latami. Zadanie to jest tym trudniejsze, że trzeba wybrać naprawdę dobrą farbę do drewna, która nie tylko zapewni wysokiej jakości efekt, ale która będzie całkowicie bezpieczna dla dziecka.

Farba do drewna musi być bezpieczna

Farba, jaką pomalujesz drewniane zabawki swojego dziecka musi spełniać normy bezpieczeństwa i posiadać wymagane w związku z tym atesty. Chodzi przede wszystkim o normę EN 71-3 dotyczącą farb na zabawki, która określa limity migracji ośmiu pierwiastków chemicznych, między innymi arsenu, rtęci czy selenu.

Maluch często bierze zabawki do ust, dlatego farba, jaką zostaną one pokryte nie może stwarzać ryzyka przedostania się do jego organizmu szkodliwych substancji. Ponadto zainteresuj się sprawą LZO, czyli Lotnych Związków Organicznych. Im mniejsza, tym lepiej, bo LZO są jednym z powodów występowania alergii u dzieci i dorosłych.

Krótki czas schnięcia – na wagę złota

Obecnie coraz więcej farb do drewna charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia. I taką warto wybrać, przygotowując się do odświeżenia i zabezpieczenia drewnianej zabawki. Zależy Ci przecież na tym, by – po pierwsze – zabawka była jak najszybciej możliwa do użycia i – po drugie – jak najkrócej generowała nieprzyjemny zapach. Na przykład farbę Beckers Designer Universal cechuje tylko jednogodzinny czas schnięcia.

Wysokiej jakości właściwości ochronne

Drewniane zabawki malujesz, by je odświeżyć i zabezpieczyć. Dlatego wybrana przez Ciebie farba do drewna musi zapewniać dobrą ochronę – nie tylko osiadać na powierzchni zabawki, ale też wnikać w jej głąb. Wtedy materiał zachowa swój piękny, naturalny wygląd i trwałość na dłużej. Nawet przez kilka lat nie pojawią się na nim oznaki starości czy zaniedbania.

Sumiennie wybrana farba do drewna (www.beckers.pl) sprawdzi się podczas malowania najróżniejszych zabawek: domków dla lalek, samych lalek i koników, ale też drewnianych mebelków Twojego dziecka: krzesełek, regalików i szafek. Pamiętaj, że chodzi tu nie tylko o komfort Twojego malucha, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego nie warto iść na kompromis, a wybierać produkty od renomowanych producentów, takie, które spełniają najbardziej rygorystyczne normy jakości.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena