Bez względu na to, czy dana osoba dopiero planuje stworzenie własnej stolarni, czy już ją posiada, a chce dokonać jej gruntownej modernizacji, w stolarni musi znaleźć się urządzenie zwane frezarką. Frezowanie pozwala uzyskiwać przeróżne kształty. 

Data dodania: 2021-07-27

Wyświetleń: 796

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Frezarka dolnowrzecionowa a górnowrzecionowa - w jakich pracach sprawdzą się te rodzaje maszyn?

Na rynku wielu producentów oferuje naprawdę ciekawe elektronarzędzia wysokiej jakości (można też zastanowić się nad kupnem używanych), które umożliwiają szybkie, skuteczne i efektywne działanie zakładu stolarskiego.

Jaka powinna być dobra frezarka? Czym różni się frezarka górnowrzecionowa od frezarki dolnowrzecionowej? Gdzie znajdują zastosowanie, do jakich prac nadają się najlepiej? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Dolnowrzecionowa czy górnowrzecionowa: różnice między typami frezarek

Zanim zakup zostanie sfinalizowany, warto przyjrzeć się frezarkom dostępnym na rynku, a istnieje kilka ich rodzajów. Podstawowymi są: frezarka dolnowrzecionowa oraz górnowrzecionowa. Każde z tych urządzeń nadaje się idealnie do określonych prac stolarskich, jednak trzeba wiedzieć, jakie są to prace, by dobrać sprzęt w odpowiedni sposób.

Różnica w działaniu wyżej wymienionych frezarek polega na tym, że są one nieco inaczej zbudowane i działają w nieco inny sposób. Frezarki górnowrzecionowe to elektronarzędzia o prostej budowie i łatwe w obsłudze, jednak ich zastosowanie nie jest tak szerokie, jak to ma miejsce w przypadku dolnowrzecionowych. Sprawdzają się idealnie w pracach wykończeniowych z materiałem, natomiast frezarki dolnowrzecionowe są bardziej skomplikowane, dzięki czemu dają więcej możliwości obróbki drewna.

Wrzeciono u dołu: dlaczego daje tyle możliwości?

Frezarki dolnowrzecionowe mają, jak sama nazwa wskazuje, wrzeciono umiejscowione na dole. Jest to ten typ frezarki, który powszechnie stosowany jest w wielu zakładach stolarskich. Odznacza się charakterystycznym sposobem frezowania i umożliwia bardzo skomplikowane operacje obróbkowe.

Perfekcyjne wykończenie dzięki profesjonalnej maszynie

Maszyna ta pozwala na wykończenie materiału, ale również na tworzenie otworów, rowków, niestandardowych żłobień i na wiele innych operacji. To urządzenie pozwoli na wykonanie połączeń między deskami. Ten typ frezarki jest bardzo precyzyjny, ponieważ czasem estetyka wykonania właśnie od precyzji danego urządzenia zależy najbardziej. Szukając tego rodzaju maszyn stolarskich warto odwiedzić https://maszyny-stolarskie.com.pl/frezarki/

Czy warto kupować frezarki używane?

Nieprawdą jest, że frezarka dolnowrzecionowa używana będzie gorsza od zakupionej od producenta. Podobnie ma się sprawa w przypadku frezarki górnowrzecionowej. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Należy po prostu zwracać uwagę na stopień zużycia maszyny, a także wypróbować ją. Wtedy pewność jakości używanego sprzętu będzie po prostu wyższa.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena