Jeszcze nie tak dawno podział obiektów wypoczynkowych na te typowo wakacyjne i te, które nadają się raczej na spotkania biznesowe, był dość wyraźny. Dziś się to zmienia – obie grupy gości chcą korzystać z podobnych atrakcji, choć przecież podstawowe potrzeby pozostają różne.

Data dodania: 2021-07-15

Wyświetleń: 364

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

I biznes, i wypoczynek: hotel dobry dla wszystkich

Jak połączyć to, co wydaje się niemożliwe?

Tym, czego zwykle trzeba biznesowi, jest dobrze wyposażona, nowoczesna sala konferencyjna Zielona Góra. Tym, czego oczekują gości przyjeżdżający na wypoczynek, są przede wszystkim komfortowe i ciche pokoje Zielona Góra. Obie grupy gości jednak chcą mieć dostęp do doskonałej restauracji hotelowej, SPA, chcą mieć świetną lokalizację, która pozwoli łatwo do hotelu dotrzeć albo wybrać się do miasta. Połączenie tych wymogów jest trudne, ale w najlepszych hotelach jest to całkowicie możliwe dzięki odpowiedniej organizacji przestrzeni i perfekcyjnej obsłudze.

Doskonały hotel – jak działa

Najlepszy hotel Zielona Góra potrzebuje dwóch rzeczy: przestrzeni i ludzi. Odpowiedni rozkład pomieszczeń pozwala na wydzielenie strefy wspólnej, biznesowej i wypoczynkowej, a także stref restauracyjnej i wellness. Dobry projekt jest tu sprawą absolutnie kluczową, ponieważ także oczekiwania co do urządzenia przestrzeni są różne. Goście biznesowi mają przecież inne wymagania niż rodziny przyjeżdżające na wypoczynek. Sala konferencyjna, gabinety SPA, restauracja, bar – wszystkie one muszą być zaprojektowane w taki sposób, żeby goście z obu grup czuli się swobodnie.

Więcej doświadczeń

Prawdziwy hotel ze SPA Zielona Góra to nie tylko wnętrze, ale przede wszystkim ludzie, którzy zapewniają jego sprawne funkcjonowanie. Od pracowników recepcji, przez pokojowe, obsadę restauracji z szefem kuchni, kucharzami, kelnerami, aż po pracowników gabinetów odnowy biologicznej i pracowników technicznych, którzy każdą usterkę usuwają w mgnieniu oka, żeby goście nawet się nie spostrzegli. I to jest najsłabszy punkt w wielu hotelach. tylko w tych naprawdę dobrych uda się zbudować zgrany zespół, wypracować system pracy i sprawić, że cały hotel działa jak dobrze naoliwiony mechanizm.

Miejsce też jest ważne

Choć utarło się, że biznes szuka hoteli w miejscach logistycznie doskonałych, a goście indywidualni przede wszystkim ciekawych z turystycznego punktu widzenia, to dziś te granice są nieco przesunięte. Goście prywatni są mobilni, biznesowi – odrywają się od ścisłych centrów największych aglomeracji. Charakter hotelu nie jest definiowany wprost przez jego lokalizację – każde miasto ma coś do zaoferowania, a w przypadku Zielonej Góry możliwości są naprawdę wielkie.

Nie tak dawno nawet się w głowie nie mieściło, że jeden hotel może być wzorem zarówno obiektu biznesowego, jak i typowo wypoczynkowego. Wystarczy jednak tylko odpowiednio go urządzić i zaprojektować ofertę na miarę XXI wieku, a okazuje się, że takie połączenie jest nie tylko możliwe, ale wręcz bardzo pożądane. Przykładów, że się to udaje, jest może niezbyt wiele, ale jeśli szukasz najlepszego, to w Zielonej Górze jest taki hotel - Grape Town

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena