Samoczyszczące filtry do wody mają bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o nowoczesnych filtrach, które wyposażone są w specjalne mechanizmu do samoczyszczenia.

Data dodania: 2021-06-29

Wyświetleń: 526

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co to są automatyczne filtry do wody? Informacje ogólne

Co warto wiedzieć?

Automatyczny filtr do wody wykorzystywany jest przede wszystkim do oddzielania różnorodnych zanieczyszczeń stałych z cieczy, które charakteryzują się dość niską lepkością. Przy filtracji wody przemysłowej wysokiej klasy filtr do wody samoczyszczący, może tak naprawdę pełnić rolę filtra głównego. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby dołączyć go do całego układu w trybie bocznikowym. Przy automatycznych filtrach samoczyszczących, jak sama nazwa wskazuje cały proces oczyszczania się filtra przebiega całkowicie w sposób automatyczny. Na półkach sklepowych dostępne są nowoczesne filtry wyposażone w sterowanie różnicą ciśnień, jak i również można wybrać filtry ze sterowaniem czasowym, których mechanizm działania oparty jest na specjalnym sterowniku programowalnym PLC.

Jakie zalety?

Automatyczny filtr do wody jest bardzo wygodnym i niesłychanie praktycznym rozwiązaniem, dlatego też cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Dla większości użytkowników największym atutem filtrów samoczyszczących jest właśnie to, że nie wymagają one większej uwagi. Dzięki szerokiej ofercie filtrów, można wybrać modele, które pod względem wydajności zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Filtr do wody samoczyszczący doskonale sprawdzi się w przypadku filtrowania cieszy o dość wysokich lepkościach. Mowa tutaj między innymi o pastach, klejach i żywicy, które wymagają specjalnego uszczelniania wału roboczego. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o szerokim spektrum zastosowań. Nowoczesne filtry do wody samoczyszczące doskonale sprawdzą się w oczyszczalniach ścieków, zakładach produkcyjnych, czy też w zakładach utylizacyjno-recyklingowych. Automatyczne filtry do wody bez problemu, można wykorzystać jako filtr wody technologicznej i niezawodny filtr wody obiegowej.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając automatyczny filtr do wody warto zwrócić uwagę nie tylko na mechanizm i wydajność oczyszczania, ale również na rodzaj zastosowanego sita filtracyjnego. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się sita szczelinowe, tkane wkłady sitowe i specjalne sita wykonane w całości z blachy perforowanej. Poszczególne filtry mogą działać pojedynczo albo poprzez połączenie równolegle. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować z nich większe baterie filtracyjne o bardzo dużej wydajności.

Nowoczesne filtry do wody samoczyszczące

Producenci coraz częściej oferują automatyczne filtry z zaawansowanym osprzętem elektrycznym i elektronicznym, które umożliwiają sprawną obsługę i prowadzenie nadzoru nad filtrem. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi filtry wyposażone w przemysłowe porty komunikacyjne, dzięki którym automatycznie można udostępniać cenne informacje operatorowi w sterowni. Dzięki wspomnianym systemom, nigdy nie zapomnimy o terminie serwisu danego urządzenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena