Stoły są jednym z najistotniejszych elementów zestawu wyposażenia ogrodowego. Należy więc wybrać je w sposób świadomy, sięgają wyłącznie po wysokogatunkowe rozwiązania, które zagwarantują Ci wielosezonową satysfakcję z inwestycji.

Data dodania: 2021-05-31

Wyświetleń: 362

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Modernistyczne i tradycyjne stoły ogrodowe – wybór nie musi być oczywisty

Zastanawiasz się nad tym, czym kierować się podczas zakupu? Stawiając na ponadprzeciętną jakość oferowaną w VidaXL, pozostaje jedynie kwestia designu. Sprawdź, jak ciekawe stoły ogrodowe czekają na Ciebie w ofercie sklepu.

Różnica między klasycznymi i modernistycznymi konstrukcjami 

Czym różnią się tradycyjne stoły do ogrodu od nowoczesnych i modernistycznych produktów? Design to oczywiście pierwszy aspekt, który najszybciej i najmocniej rzuca się w oczy. Niemniej jednak nie jest to jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Nie można przejść obojętnie obok funkcjonalności, gdyż klasyczne rozwiązania rzadko posiadają różnego rodzaju wygodne i funkcjonalne schowki. 

Następnie należy przejść do kwestii tworzyw, z których są one wykonane. Stoły ogrodowe w stylu klasycznym zazwyczaj zaprojektowane i stworzone z zastosowaniem drewna i metalowych elementów konstrukcji. Z kolei w nowoczesnych stołach ogrodowych częściej można spotkać stylizowane tworzywa sztuczne odporne na warunki atmosferyczne.

Nie oznacza to jednak wcale, że nie możesz łączyć ze sobą ww. stylów wyposażenia. Minimalistyczne stoły na taras w białym kolorze świetnie będą komponować się z klasycznym ogrodem, dodając do niego elegancji – zwłaszcza gdy Twój ogród lub taras charakteryzują się stosunkowo niewielką powierzchnią. 

Jaki stół ogrodowy warto wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego kształtu stołu ogrodowego bardzo ważne jest kierowanie się istniejącymi kształtami tarasu, tarasu lub szerszej przestrzeni zewnętrznej, na której będą siedzieć meble.

Jeśli przestrzeń jest okrągła lub ma krzywe, będziesz potrzebować stołu, który uzupełni, jak pokazano powyżej, naszym 6-osobowym zestawem Amelia. Z drugiej strony, bardziej prosta linia kwadratowa lub prostokątna przestrzeń może lepiej pasować do kwadratowych lub prostokątnych stołów ogrodowych. 

Okrągły lub owalny stół zajmuje mniej miejsca niż stół o podobnej wielkości w kształcie kwadratu lub prostokąta. Dzieje się tak, ponieważ krzywa oznacza brak wystających rogów w przestrzeń. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena