Niestety, ale szkodliwa obecność gryzoni, owadów i innych niepożądanych mieszkańców naszych budynków, często daje się we znaki. Zwłaszcza, gdy mowa o budynkach pracowniczych, w których ulokowane są hale produkcyjne, siedziby przedsiębiorstwa, lub biura.

Data dodania: 2021-04-06

Wyświetleń: 366

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zabezpieczenie sanitarne dla firm – DDD: dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja

Pracownicy danego miejsca nie mają pełnej kontroli ani możliwości oddziaływania na obecne wewnątrz szkodniki. Wówczas, pozostaje zdać się na pomoc specjalistycznej firmy świadczącej usługi DDD. Poniżej udzielimy kilku podpowiedzi skierowanych do osób poszukujących zaufanego kontrahenta z zakresu DDD.

Firmy DDD – zakres świadczonych usług

Choć każdy z nas zdaje sobie sprawę z istnienia firm zajmujących się świadczeniem tego typu usług, nie każdy miał jednak okazję z nich skorzystać. Wiele osób nie wie dokładnie, na czym polega różnica pomiędzy poszczególnymi terminami tworzącymi skrót DDD.

Sprawa jest tymczasem bardzo prosta – dezynsekcja oznacza usunięcie różnego typu szkodników – głównie owadów, takich jak: komary, muszki owocówki, mole, karaluchy, osy, szerszenie. Dezynfekcja oznacza walkę ze szkodliwymi drobnoustrojami – organizmami jednokomórkowymi, grzybami, pleśniami, bakteria i innymi. Deratyzacja to natomiast oddziaływanie nakierowane na usunięcie obecności szczurów bądź innych szkodników-gryzoni.

Firma DDD – jak odnaleźć kontrahenta godnego zaufania?

W naszym kraju dość spora liczba przedsiębiorstw oferuje świadczenie usług DDD. Niektóre z nich specjalizują się w walce z określonymi grupami szkodników, inne z usuwaniem ich z określonych typów obiektów. Przeglądając dostępne oferty warto zwrócić uwagę, czy interesujące nas przedsiębiorstwo oferuje tylko usunięcie symptomów obecności szkodników, czy też odnalezieniem ich siedliska i uniemożliwieniem dalszego bytowania oraz rozwoju. Niejedna firma DDD oferuje również zabezpieczenia przed powrotem szkodników do miejsca, z którego zostaną usunięte.

O jakości świadczonych usług świadczy także używana w danej firmie technologia. Przede wszystkim – urządzenia wykorzystywane w walce ze szkodnikami. Do takich należy popularna obecnie technologia VACO – która pozwala zwalczyć plagę szkodników, nie narażając samych mieszkańców lub pracowników danego budynku na szkody zdrowotne.

Polecamy więc korzystać z usług firm, które w pierwszej kolejności stawiają na użycie rozwiązań fizycznych (np. oddziaływania akustycznego, termicznego, za pomocą pary wodnej), a dopiero w drugiej kolejności środków chemicznych.

Ponadto, warto upewnić się, jaki zestaw urządzeń wykorzystywany jest w pracy danej firmy DDD. Polecamy wybór tych przedsiębiorstw, które korzystają ze stacji deratyzacyjnych, monitorów owadów i szkodników, lamp owadobójczych, pułapek żywołownych. Rozwiązania te pozwalają pozbyć się szkodników raz na zawsze, w szybkim czasie.

fot. materiały prasowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena