Wyglądać dobrze i kobieco możesz w każdym rozmiarze. Sukienki XL przez jakiś czas były uznawane za nieco niewłaściwe, ale to przeszłość. Odpowiednio dobierając krój i resztę stylizacji, możesz na nowo poczuć się atrakcyjnie. Jakie są warunki?

Data dodania: 2021-03-12

Wyświetleń: 392

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

XL to świetny rozmiar na sukienkę!

Każda figura ma ograniczenia…

To nie tak, że tylko sukienki XL dobiera się do figury. Równie dobrze można by było rozpisać się o tym, jakie błędy popełniają dziewczyny w rozmiarze XS i też wyszłaby z tego spora książka. W przypadku sukienek w dużych rozmiarach raczej będziesz trzymała się wersji midi lub maxi, przy czym te ostatnie lepiej leżą na wysokich kobietach, bo pozwalają optycznie zrównoważyć sylwetkę.

Raczej nie wybieraj też modeli, które mogłyby optycznie poszerzyć górę figury. Pomijając poziome paski, o których pewnie wiesz, że nie będą wyglądały dobrze, odpuść też sukienki z kieszeniami na wysokości piersi lub rozbudowanymi dekorami: falbanami, naszywkami czy pagonami. Podobnie też postępuj w okolicy bioder, choć tu akurat sporo będzie zależało od tego, jak rozłożyły Ci się dodatkowe kilogramy. Jeśli zatrzymały się nad biodrami, to kieszenie na biodrach będą całkiem OK.

…i zalety!

Sukienki XL pozwalają często uczynić figurę bardziej atrakcyjną. I znów – nie będziemy pisać o pasach (tym razem pionowych), bo to już na pewno wiesz. Za to pomyśl, czy może nie warto wybrać fasonu z nieco głębszym dekoltem. Dziewczyny XL często mają obfitszy biust, więc odrobinę dalsze wycięcie nie jest tu problemem. Przejrzyj fasony zarówno bez rękawów, jak i z krótkimi lub długimi rękawami – często w jakimś konkretnym typie sukienek spodobasz się sobie bardziej.

Warto też dodać, że rozmiar XL nie sprowadza się – jak czasem się pisze w poradnikach internetowych – do figury jabłka. Musisz po prostu przyjrzeć się swojej sylwetce i ocenić, czy dekolt, boczne wycięcie na dole albo zewnętrzne kieszenie będą pomagały Ci w osiągnięciu idealnego wyglądu, czy może lepiej z nich zrezygnować.

Szukaj w lepszej jakości – to się opłaca

Sukienki XL są, jak każdy typ damskiej odzieży, produkowane i w segmencie budżetowym i w nieco wyższej jakości. Warto patrzeć na te z nieco wyższej półki. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są one szyte z lepszych jakościowo materiałów. Nie tylko więc poczujesz się w nich lepiej, ale taką różnicę po prostu widać. Czy to będzie bawełniana sukienka dresowa, czy jakaś kreacja wieczorowa lub koktajlowa, naprawdę łatwo jest zobaczyć różnicę w jakości materiału.

Po drugie, w rozmiarze XL bardzo ważne jest zapewnienie komfortu. Zwróć uwagę na w miarę możliwości płaskie i starannie wykonane szwy. Zwykle sukienki w dużych rozmiarach dość dobrze opinają ciało – ostatnia rzecz, jakiej Ci wtedy potrzeba, to wpijające się w skórę twarde, nieelastyczne szwy.

Z czym połączyć sukienki XL?

W rozmiarze XL sukienki z jakiegoś powodu zyskują na elegancji. Zabrzmi to może brutalnie, ale możliwą przyczyną jest to, że kiedy już większe dziewczyny decydują się na przeciwstawienie się idiotycznym wzorcom, to starają się wyglądać naprawdę bosko. W związku z tym wybierają najładniejsze sukienki. Jeśli chcesz taką kreację dopełnić, żeby nie było już żadnej wątpliwości, że potrafisz stworzyć genialną kreację, możesz wybrać narzutki albo damskie marynarki, które dodadzą całości charakteru i podkreślą twój gust. Zgoda – to dość klasyczna, zachowawcza konwencja, ale prawda jest taka, że jej utrzymanie bardzo często przynosi naprawdę świetne wyniki!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena